Арочна теплиця. Переваги та недоліки
Арочна теплиця -це один з найпопулярніших видів теплиць , який відрізняється багатофункціональністю. Така теплиця підходить для всіх видів городніх робіт: у ній можна вирощувати розсаду, культивувати теплолюбні рослини, отримувати ранній і позасезонний врожаї овочів, вирощувати квіти. Деякі садівники практикують обробіток у таких теплицях навіть винограду. За принципом створення конструкції арочна теплиця схожа з парників тунельного типу, але не відрізняється габаритами і більш високою міцністю. Конструкція теплиці арочної вигідно відрізняється від конструкції арочного (тунельного) парника тім, що високорослі рослини можна вирощувати не тільки в центральній частині, а й близько стін.
Оскільки арка теплиці являє собою півколо, то арки теплиці від основи йдуть вертикально або майже вертикально і лише від середини стають дугоподібними. Це дає можливість обробляти біля стін не тільки розсаду, а й дорослі рослини. Однак арочна теплиця мало підходить для вирощування детермінантних ( необмежених у зростанні ) рослин; для них краще конструкція зі строго вертикальними стінами , як , наприклад, у 2 - скатної теплиці.
Щодо розташування теплиці арочної можна сказати ті ж саме , що і про 2 - скатної різновиди. Покриття для арочної таплиці може бути як плівкове, так і полікарбонат. Якщо Ви хочете побудувати теплицю під скло, то краще обирати варіант одне - чі двохскатної теплиці.
Отже, основними перевагами, теплиці арочної над скатною можна відмітити наступні:
- арочна теплиця за рахунок своєї форми є більш стійкою до вітру;
- у зимовий період з неї краще зсувається сніг;
- Легше монтувати накриття для теплиці, зокрема, полікарбонат (наприклад, для теплиці шириною 3м можна накрити один лист без додатковго кріплення );
- розхід матеріалу на арочну теплицю на 40-45% менший , ніж на скатну;
- у таких теплиць краща проникність світлових променів, ніж у скатних теплиць;
- конденсат, що утворюється всередині теплиці, стікає по стінках , а не скапує на рослини;
- відсутність стіки панелей на вершині накриття;
- може монтуватись як на фундамент, так і на деревяні балки, чи просто у землю
Певні недоліки теплиці арочної в порівнянні зі скатними:
- арочна теплиця мало підходить для вирощування детермінантних ( необмежених у зростанні ) рослин; для них краще конструкція зі строго вертикальними стінами , як , наприклад, у 2 - скатної теплиці.
- як правило, кватирки в арочній теплиці розміщені тільки в торцях, і тому, якщо теплиця дуже велика дещо ускладнюється провітрювання теплиці. Однак, у компанії "Пластімет", при замовленні теплиці завжди можна одночасно замовити й додаткові кватирки чи двері.
Звісно ж, У кожної конструкції є свої переваги і недоліки. Арочні теплиці не є виключенням з правил. За певних умов, вони є найкращим варіантом для вирощування будь-яких культур. В інших ситуаціях , арочні теплиці поступаються іншим видам дачних конструкцій. Головне, враховувати ці особливості спочатку. Ще до будівництва теплиці є сенс визначити види рослин , які передбачається у ній помістити , і періодичність їх вирощування (сезонно або цілий рік ) І тоді хороший урожай вам забезпечений!
Вам також може бути цікаво:
Коли краще встановлювати теплицю
- Теплиця – це не просто споруда для вирощування рослин, це своєрідний мікроклімат, де кожен параметр може впливати на розвиток культур. Один з найважливіших аспектів, який необхідно враховувати – це провітрювання.Важливість провітрювання в теплиці: Здорове зростання рослин у комфортних умовах
- Вирощування рослин в теплицях є однією з найефективніших та найбільш популярних методів для забезпечення здорової їжі та високого врожаю в умовах, коли навколишнє середовище може бути непередбачувимим. Теплиці дозволяють керувати мікросередовищем для рослин, захищаючи їх від погодних умов та створюючи оптимальні умови для росту. Два з найбільш популярних типів теплиць - арочні та теплиці Мітлайдера - відрізняються формою та конструкцією, і мають свої переваги та недоліки.Теплиці: арочні та метлайдери - два різні шляхи до високого врожаю