Що можна вирощувати в теплиці взимку?


Найчастіше для облаштування зимової теплиці використовують полікарбонат або скло. Каркас теплиці повинен бути стійким та міцним. Рекомендуємо розміщувати теплицю з південного боку будинку. Бажана глибина фундаменту до 80 см. Також необхідне додаткове утеплення ззовні. Для зимової теплиці важливо, щоб вона добре освітлювалась сонцем та мала систему захисту від підтоплення ґрунтовими водами. Крім цього в теплиці потрібно встановити систему обігріву. Завдяки опаленню рослини не замерзатимуть та не піддаватимуться впливу перепадів напруг на вулиці. В люті морози температура теплиці повинна бути не нижче +15 ° С, в основний час від +20 до +25° С.

У випадку якщо теплиця має велику площу та дієву систему опалення, можна вирощувати практично будь-які культури рослин. В домашніх теплицях вибір не такий багатий.
Найчастіше взимку вирощують зелень різного сорту. Висадка здійснюється на початку січня та у лютому. Такий вид рослин досить стійкий до перепадів температур та з відповідним доглядом може дати до трьох урожаїв за зиму. До даного виду відноситься: кріп, листя салату, зелена цибуля, петрушка та селера. З овочів можна назвати сорти ранньої моркви та редиски. Для таких рослин не обов'язкове опалення, в разі сильного морозу їх можна просто накрити. Також варто звернути увагу на квіткові та декоративні культури, такі як лілії, глоксинії, колеус, бегонії. Ближче до весни буде сприятливий період для висадки бобових культур, кукурудзи, чебрець для пересадки на відкриті грядки.
Якщо ви подбали про систему опалення для теплиці, доцільним буде вирощування грибів, овочів (кабачків, огірків, томатів) чи квітів (півоній, троянд, жоржин). Для раціонального використання площі, радимо встановити стелажі, використовувати шпалерний метод або вертикальні грядки. Більш витратним, проте цікавим заняттям буде висадка суниці на зиму.
В теплиці з системою опалення грунт не промерзатиме, що посприяє знезараженню від шкідників та різних хворобливих збудників. Для поліпшення загального стану ґрунту взимку, радимо вирощувати рослини-сидерати (жито, вика, гірчиця). Такі культури допоможуть наситити землю корисними речовинами, які позбавлять її від комах та бур'янів.
- Полікарбонат – це популярний матеріал для теплиць, навісів, козирків, перегородок та інших конструкцій. Однак, щоб він слугував довго і ефективно, важливо правильно вибрати листи за основними параметрами: товщиною, структурою та виробником. Розглянемо, що саме впливає на якість і довговічність полікарбонату.Як вибрати полікарбонат: товщина, структура, виробник – що впливає на якість та довговічність
- Навіс — це не лише захист від негоди, а й важливий елемент дизайну дому. Правильно підібраний навіс прикрасить екстер'єр, забезпечить захист дверей і вікон від дощу та снігу. У цій статті ми розповімо, як вибрати ідеальний козирок: які матеріали краще використовувати, як правильно підібрати розміри та форму, а також які додаткові функції можуть зробити конструкцію більш практичною. Дізнайтеся, на що звернути увагу при виборі навісу для вашого дому.Дашки: як правильно вибрати навіс. поради та рекомендації