Особливості вирощування полуниці в теплиці

Полуниця є однією з найулюбленіших ягід дорослих та дітей. Її полюбляють їсти як влітку, так і взимку. Проте у відкритому ґрунті вона приносить плоди, тільки з травня до початку липня. Не всі встигають за цей час насолодитись полуничним смаком. Саме тому її вирощення в теплиці є досить прибутковим бізнесом.

Якою повинна бути теплиця для полуниці?
Можна виділити три найпоширеніших види теплиць:
- Металевий каркас, покриття зі скла чи оргскла;
- Алюмінієвий чи сталевий каркас, покриття — полікарбонат;
- Дерев`яний каркас з плівковим покриттям.
Варіант з дерева та плівки вважається найдешевшим та простим в монтажі. Тому часто будуть саме таку теплицю. Проте вона не підходить для цілорічного вирощування полуниці.
Дорогим, але хорошим варіантом стане теплиця зі скла. Вона зберігатиме відповідний мікроклімат, та матиме мінімум тепловтрат.
Оптимальним варіантом вважається теплиця з полікарбонату. Вона має високий показник світлопроникності, добре тримає вологу та тепло. Також, що не менш важливо така теплиця має помірну ціну.

Для того, щоб отримати відмінний урожай протягом всього року, необхідно ретельно підібрати тепличні сорти.
Оскільки, їх різноманітність постійно збільшується, варто звернути увагу на наступні ознаки:
- смакові якості та аромат;
- відсутність прихильності до світлового дня;
- великі плоди з рівномірним забарвленням;
- ранній термін дозрівання.
Створивши оптимальні умови, ви можете отримати до 5 хороших урожаїв. Проте через плодючість може виснажуватись ґрунт.
Якщо говорити про конкретні назви сортів, то особливо високою урожайністю виділяються:
- Брайтон;
- Королева Єлизавета 2;
- Сан-Андреас;
- Корона.
Їх перевагами є:
- придатність для транспортування та зберігання.
- низька водянистість;
- стійкість до захворювань;
- адаптація до умов вирощування в нашій кліматичній зоні;
- висока врожайність (до 50 тонн з одного гектара).

Для висадки обирайте землю, на якій росли злакові рослини.
Процес посадки полуниці в теплицю здійснюється так само як і у відкритий ґрунт. Для посадки підійдуть саджанці, вирощені з вусів, частинки материнських кущів чи розсада, отримана з насіння полуниці. Проте для правильного розвитку та росту рослин, необхідно підтримувати відповідний мікроклімат всередині теплиці.
Слідуйте правилу: в міру росту кущів температура в теплиці повинна підвищуватись, а вологість навпаки — поступового знижуватись. Також не забувайте про наступне:
- до висадки в ґрунт саджанців та вкорінення, підтримуйте температуру теплиці на рівні 10°C, а вологість — 80%;
- коли ягоди почнуть рости, а на кущах формуватимуться квіти, необхідно повільно підіймати температуру до 20°C, а вологість знижувати до 75%;
- якщо на етапі формування та розвитку температура всередині теплиці дорівнюватиме 22-24°C, а вологість впаде до 70% — ви отримаєте одночасно дозрілі та смачні полуниці.
Якщо з вологістю та температуру все зрозуміло, то залишається останній фактор — світло. Найкращим штучним освітленням для теплиці будуть натрієві лампи високого тиску. Оптимальна потужність таких ламп становить 400 Вт. Для визначення кількості ламп достатньо знати квадратуру теплиці: на кожні 3 квадратні метри потрібно встановити хоча б одну лампу, потужністю 400 Вт.
Рослини повинні освітлюватись як мінімум 8-10 годин на добу. Для цього ви можете налаштувати режим увімкнення/вимкнення ламп:
- з 8 години ранку до 11 години дня;
-
з 17 години до 20 – ввечері.
Також слід врахувати так фактори, як похмура погода чи дощ, які збільшують потребу в додатковому освітленні. В таких ситуаціях необхідно коригувати графік.
Для полуниць ремонтантних сортів обов'язково потрібне підживлення. Кожні два тижні необхідно удобрювати її мінеральними, органічними чи комплексними добривами.
- Полікарбонат – це популярний матеріал для теплиць, навісів, козирків, перегородок та інших конструкцій. Однак, щоб він слугував довго і ефективно, важливо правильно вибрати листи за основними параметрами: товщиною, структурою та виробником. Розглянемо, що саме впливає на якість і довговічність полікарбонату.Як вибрати полікарбонат: товщина, структура, виробник – що впливає на якість та довговічність
- Навіс — це не лише захист від негоди, а й важливий елемент дизайну дому. Правильно підібраний навіс прикрасить екстер'єр, забезпечить захист дверей і вікон від дощу та снігу. У цій статті ми розповімо, як вибрати ідеальний козирок: які матеріали краще використовувати, як правильно підібрати розміри та форму, а також які додаткові функції можуть зробити конструкцію більш практичною. Дізнайтеся, на що звернути увагу при виборі навісу для вашого дому.Дашки: як правильно вибрати навіс. поради та рекомендації