Продавець ПЛАСТІМЕТ - полікарбонат, теплиці, збірні дашки розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
211 відгуків

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

м. Івано-Франківськ, вул. Промислова, 2Б; індекс 76019, Івано-Франківськ, Україна
Додати відгук
ПЛАСТІМЕТ - полікарбонат, теплиці, готові збірні дашки
+380 (66) 689-15-45
+380 (97) 552-76-99
+380 (34) 273-85-50

Особливості зимової теплиці

Особливості зимової теплиці

Зазвичай ми звикли, що рослини в теплиці вирощують влітку, а на зиму саму конструкцію розбирають. Чи можливе використання теплиці взимку? Звісно, якщо правильно організувати в ній опалення. Зимова теплиця стає все більш популярною серед фермерів. 

В теплому приміщенні теплиці можна вирощувати різні культури, при цьому отримуючи хороший урожай. Зимова теплиця дозволить не тільки посадити ранні овочі, а й пересадити молоді рослини з грядок у тепличні умови для подальшого дозрівання.

Особливості та відмінності від річної теплиці

На відміну від річної, під час спорудження зимової теплиці виготовляється надійна та міцна конструкція. ЇЇ встановлюють на фундамент. Як вже вище згадувалось, таку теплицю необхідно обладнати опаленням, від якого залежатиме температура всередині. Окрім цього, в кожній зимовій теплиці повинні бути:

  • освітлення;
  • вентиляція;
  • система поливу.

Розмір можна підібрати залежно від культур, які будуть вирощуватись в теплиці. Для покриття обирають надійний та стійкий матеріал. Плівка, в такому випадку, не підійде для захисту рослин від морозів та снігу. Найкращим варіантом буде — стільниковий полікарбонат. Такий матеріал має високі показники термоізоляції та міцності.Також буде не зайвим додаткове утеплення стін теплиці.

Основні види зимових теплиць

Зараз на ринку представлений широкий вибір матеріалів для спорудження теплиць.Це дозволяє обрати все необхідне відповідно до закладеного бюджету. На початковому етапі необхідно визначитись з місцем розташуванням та обрати конструкцію теплиці. Корисну інформацію щодо цього ви можете знайти в наших статтях:

Що слід врахувати при встановленні теплиці?

Яку форму теплиці обрати?

Вибравши форму конструкції слід врахувати матеріал каркаса. Оскільки зимова теплиця має бути генетичною, найкраще підійде:

  • дерево;
  • метал.

Метал є досить надійним та міцним, проте з деревом простіше працювати. Фахівці стверджують, що мікроклімат в теплиці з дерева буде в кілька разів краще, аніж з металу. Проте обравши дерево, його необхідно обробити сучасними антисептиками та захисними засобами.

Стінки теплиці повинні бути товсті та стійкі, для того, щоб витримати навантаження снігу на даху. Тому найчастіше матеріалом для обшивки каркаса найчастіше є:

  • скло;
  • полікарбонат.

Як вже згадувалось вище, плівка не найкращий варіант для накриття зимової теплиці. Скло теж має певні недоліки: крихкість, складність монтажу, та велика вага. Тому полікарбонат є лідером в цьому списку. Серед переваг: високий показник світлопроникності, легкість монтажу, низька вага.

Вибір системи опалення

Як ви вже могли зрозуміти, основне в зимовій теплиці це система опалення. Процес її організації є досить трудомістким та складним. Для початку, потрібно обрати тип опалення. Зараз є безліч способів обігріти навіть площу значних розмірів. Отож, розгляньмо найпоширеніші з них:

 

  1. Електроенергія. Досить доступний та популярний метод обігріву теплиці. Найчастіше використовують такі електроприлади: інфрачервоні обігрівачі, конвектори, переносні радіатори, теплі кабелі, теплові насоси, водяний обігрів;
  2. Газ. Для обігріву використовують газові калорифери. Щоб запобігти згоранню кисню, необхідно організувати хорошу систему вентиляції;
  3. Піч. Вся площа теплиці опалюватиметься за допомогою встановленої печі. Такий спосіб досить доступний та економний. Як паливо можна використати газ, дрова та вугілля. З мінусів варто виділити те, що стінки печі можуть нагрівати рослини поблизу. Тому не варто їх висаджувати поряд з нею.;
  4. Повітряний обігрів. Організовується на стадії заливки фундаменту. За допомогою опалювально-вентиляційних агрегатів тепле повітря подається в середню і верхню частину теплиці;
  5. Біологічний обігрів. Тепло виділяється внаслідок розкладання біологічно активних речовин. Однією з таких речовин є гній. Проте такий метод не зможе опалити навіть невелику площу;
  6. Сонячне світло. Найдоступніший варіант, проте не дуже дієвий в зимовий період. Обігрів за допомогою сонця потрібно комбінувати з іншим типом опалення для отримання максимального результату.

Для того, щоб не помилитись з вибором опалення, врахуйте такі нюанси як місцевий клімат, вид вирощуваних культур, а також запланований бюджет.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner