Продавець ПЛАСТІМЕТ - полікарбонат, теплиці, збірні дашки розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
197 відгуків
м. Івано-Франківськ, вул. Промислова, 2Б; індекс 76019, Івано-Франківськ, Україна
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
Додати відгук
ПЛАСТІМЕТ - полікарбонат, теплиці, готові збірні дашки
+380 (66) 689-15-45
+380 (97) 552-76-99
+380 (34) 273-85-50

Як захистити рослини в теплицях від перегріву?

Як захистити рослини в теплицях від перегріву?

Теплиця є незамінною в холодні осінні чи весняні дні, захищаючи рослини від заморозків. Проте влітку повітря всередині теплиці стає занадто гарячим. Як в такому випадку захистити рослини від перегріву?

Чим небезпечний перегрів рослин?

Згубний вплив перегріву на рослини може призвести до їх загибелі. Крім цього, результатом перегріву може стати:

  • пригнічений стан рослин;
  • погіршення фотосинтезу;
  • стерильність пилку;

Для отримання максимально вдалого врожаю, необхідно підтримування оптимальну температуру всередині теплиці.

Ідеальна температура в теплиці

Для вимірювання температури використовуйте спеціальні термометри, які можуть зняти покази температури з повітря та ґрунту. Для заміру температури повітря встановіть термометр на висоті не менше 1 м від рівня ґрунту. Оптимальні показники температури в теплиці можуть коливатись від +15 до +33 °C, залежно від вирощуваної культури. При низьких показниках теплолюбні рослини зупиняться в рості, а при високих - почнуть страждати від перегріву. Для таких овочів як огірки, перці та баклажани потрібно підтримувати температуру вдень на рівні + 25 - + 28 °C, вночі +20 - +22 °C. Для помідорів буде достатньо +20 - +23 °C як вдень так і вночі. Проте навіть за умови однакової температури, буде складно виростити в одній теплиці огірки, помідори та баклажани. Їм потрібна різна вологість повітря. 

Способи захисту рослин від перегріву

Продумайте як захисти рослини від спеки завчасно, ще до початку сезону.

Провітрювання — найдоступніший та найшвидший спосіб. В деяких випадках достатньо тримати двері та вікна відчиненими, проте більш ефективним буде використання автоматичного провітрювача. Він буде сам відчиняти чи зачиняти квартирки при досягненні певних температур. Однак при безвітряній спекотній погоді відкриття вікон не допоможе. В такому випадку слід розглянути інші способи захисту рослин від перегрівання.

Затінення рослинами — для цього вам необхідно буде створити біля споруди так звану "зелену ширму". Для цього чудово підійдуть такі рослини: клематиси, виноград, кучерява жимолость, бузок чи барбарис. Затінення повинно бути в міру, щоб не перешкоджати фотосинтезу культур всередині теплиці. Сонце повинно освітлювати теплицю більшу частину світлового дня. Також можете висадити затінюючі рослини в самій теплиці.

Фарбування теплиці — такий спосіб підійде для теплиць зі скла чи полікарбонату. Для фарбування можна використовувати крейду, вапно, глину. Їх потрібно розвести з водою до необхідної консистенції та нанести внутрішню сторону теплиці. Фарбування проводиться до висадки розсади в ґрунт. Змити нанесену суміш потрібно під час осіннього очищення теплиці. Також можна використовувати акрилову фарбу, вона безпечна для рослин та людей, проте якщо повністю зафарбувати теплицю, деяким рослинам може бути недостатньо сонячного світла.

Агроволокно — нетканий синтетичний матеріал, який часто використовують для захисту рослин від шкідників та холоду. Для захисту проти перегріву обирайте біле агроволокно, його можна прикріпити ззовні або всередині теплиці за допомогою спеціальних кліпс. Воно відмінно відбиває сонячні промені, пропускаючи тільки необхідну кількість світла. Відрізняється за щільністю:

  • 17-23 г/м2 — пропускає до 80% світла;
  • 30-42 г/м2 — пропускає до 65% світла;
  • 50-60 г/м2 — пропускає менше половини сонячного світла;

Затіняюча сітка — спеціальний матеріал, який здатний відбити до 80-90% сонячного світла. Її слід розмістити на зовнішній стороні теплиці, залишивши при цьому повітряний прошарок між стінкою теплиці та сіткою. Затіняюча сітка підійде для використання в будь-якій теплиці.

Вентилятор — його встановлюють в середній чи верхній частині теплиці. Під час роботи він розганятиме повітря, таким чином вирівнюючи температуру. 

Не слід гаяти час, якщо ви помітили, що рослини перегрілись. Використайте будь-який спосіб, щоб знизити температуру в теплиці. Також можна обробити рослини антистресовими препаратами, які знизять згубний вплив спеки.

  • Теплиці: арочні та метлайдери - два різні шляхи до високого врожаю
    Вирощування рослин в теплицях є однією з найефективніших та найбільш популярних методів для забезпечення здорової їжі та високого врожаю в умовах, коли навколишнє середовище може бути непередбачувимим. Теплиці дозволяють керувати мікросередовищем для рослин, захищаючи їх від погодних умов та створюючи оптимальні умови для росту. Два з найбільш популярних типів теплиць - арочні та теплиці Мітлайдера - відрізняються формою та конструкцією, і мають свої переваги та недоліки.
    Теплиці: арочні та метлайдери - два різні шляхи до високого врожаю
  • Провітрювання теплиць: Вибір найефективнішого методу
    Для багатьох садівників і фермерів теплиця - це не просто споруда для вирощування рослин, а справжнє мистецтво створення ідеальних умов для росту та розвитку культур. Однак, однією з найважливіших аспектів при управлінні теплицею є провітрювання. Від цього залежить вологість, температура та якість повітря всередині теплиці, що впливає на рост і врожай. У цій статті ми порівняємо різні методи провітрювання теплиць, дозволяючи вам вибрати найефективніший для вашого господарства.
    Провітрювання теплиць: Вибір найефективнішого методу

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner