Продавець ПЛАСТІМЕТ - полікарбонат, теплиці, збірні дашки розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
224 відгуків

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

м. Івано-Франківськ, вул. Промислова, 2Б; індекс 76019, Івано-Франківськ, Україна
Додати відгук
ПЛАСТІМЕТ - полікарбонат, теплиці, готові збірні дашки
+380 (66) 689-15-45
+380 (97) 552-76-99
+380 (34) 273-85-50

Як позбутись бур`янів в теплиці?

Як позбутись бур`янів в теплиці?

Бур'яни в теплиці негативно впливають на ріст вирощувальних рослин. Вони є  найбільш небезпечними саме на ранніх стадіях росту. Бур'яни можуть перешкоджати проростанню насіння. На пізніших стадіях рослини менш сприйнятливі до бур'янів. Однак це залишається проблемою, оскільки забруднення ґрунту може відбутися наступного сезону.

Зовнішні способи проникнення насіння в теплицю

По-перше, дозвольте заспокоїти тих, хто купує ґрунт для своїх теплиць. Не потрібно звинувачувати постачальника в бур'янах, адже вони потрапляють в теплицю разом з вами. Легке та летюче насіння потрапляє з потоками повітря при відкритті дверей та через вентиляцію. Найбільш доступним і недорогим способом є встановлення вентиляційних каналів і подвійних дверей із захисними фільтрами (сітками). Насіння стійких бур'янів важке, тому потрапляє в теплицю, прилипаючи до одягу, волосся та взуття. У великих сільськогосподарських комплексах, для уникнення цього, використовують спецодяг, спеціальні шапки, рукавички та змінне взуття. Проте, вищезазначені механізми захисту можуть не запобігти росту бур'янів.

Також слід звернути увагу на види бур'янів. Багато видів є багаторічними. Як відомо, такі бур'яни розмножуються не лише насінням, а й кореневою системою. Кореневі системи з пагонами дуже добре розвинені та можуть досягати декількох метрів в ширину і глибину. Фрагменти таких кореневих систем можуть залишитися після попередніх обробок або прорости з сусідніх необроблених ділянок, але їм потрібен час, щоб прорости на поверхню. Від цих паразитів важко позбутися. Нагадуємо початківцям і досвідченим садівникам, що ґрунт навколо теплиці також слід ретельно обробляти.

Багато хто думає, що зрошення дощовою водою дасть більше мінералів для їхніх культур, ніж використання води з колодязя. Це глибока помилка. Від поливу, навіть якщо це дощова вода, рослини не отримують нічого, крім H₂O, але з дощовою водою, поки вона збирається, є ймовірність, що насіння бур'янів, які ви намагаєтеся вивести з теплиці, потрапить в контейнер. Поливати краще чистою водою. Це зменшить частку різного насіння, що потрапляє в ґрунт.

Багаторічна практика показала, що використання перегною як добрива також може спричинити засмічення. Це популярне добриво виготовляється з компосту тварин, які харчуються рослинами. Деякі види насіння мають щільну структуру насіннєвої оболонки, яку тварини не можуть перетравити. Час, необхідний для дозрівання добрива, є лише частиною анабіозу насіння. Це добриво — лише невелика частина цілого, тому відмовлятись від нього не варто, але потрібно знати це.

Способи боротьби з бур`янами

Традиційний спосіб. Простий ручний метод, який не змінює характер ґрунту. Для цього необхідно перекопати прилеглу територію, видалити коріння небажаних рослин. Перекопування ділянки три або чотири рази протягом кількох літніх місяців є досить ефективним. Бур'яни, що пустили коріння, не проростають після багаторазового прополювання. Крапельне зрошення також може бути впроваджено, якщо необхідно зрошувати тільки кореневу систему корисних культур.

Хімічні засоби. Попри те, що вони ефективні та швидкі, їх слід застосовувати з обережністю. Хімічні сполуки токсичні та можуть завдати шкоди живим організмам. Гербіциди можна наносити на листя або використовувати як ґрунтовий розчин. У першому випадку хімічна речовина пригнічує фотосинтез, отруює сік бур’яну і поступово руйнує коріння. Полив спеціальним розчином загине все коріння і насіння. Ґрунт тимчасово непридатний для вирощування корисних культур. Теплиця деякий час не використовувалася. Ще одна проблема – адаптація бур’янів до гербіцидів. Тому необхідне поєднання методів боротьби з бур’янами.

Біологічний метод. Даний метод передбачає використання таких організмів, як комахи, бактерії та гриби. Вони впливають лише на певні рослини. Крім того, такий спосіб боротьби з бур’янами є екологічно чистим. Основним недоліком є ​​те, що деякі організми знищують лише листя та стебла, залишаючи коріння. Вони також можуть переключитися на корисні рослини в теплиці. Мульчування — це біологічний метод боротьби з небажаними рослинами. Для його реалізації використовують агроволокно. Ділянка накривається щільною тканиною з прорізами для вирощування культур. Таким чином бур’яни будуть позбавлені сонячного світла, вологи та повітря. Чим більше відкритого простору в теплиці, тим частіше вона буде рости, незалежно від типу конструкції – плівка, скло або полікарбонат. Де нічого немає, скоро виросте бур'ян. Щоб уникнути цього, необхідно вирощувати якомога більше корисних культур, не створюючи відкритих просторів.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner