Терморегулятори
Прагнучи полегшити наше життя, вчені придумали безліч приладів, для працездатності яких потрібне постійне підтримання однакової температури. Так з'єднання явилися терморегулятори.
Терморегулятори — це автоматичні пристрої, які підтримують певну температуру в заданому місці. Вони дуже широко використовуються практично у всіх сферах: системи опалення, підігрів підлоги, кондиціювання приміщення, побутові прилади — це лише невеликий список сфер їх застосування.
Згідно класифікації терморегуляторів, їх можна розділити на 3 види:
- Електронні Терморегулятори
Зазвичай складаються з датчика, пристрої обробки сигналу і реле. Один із найголовніших плюсів такого терморегулятора — точність регулювання заданої температури і надійність. Більшість моделей дозволяє регулювати час включення-відключення приладу, що значно економити витрати електроенергії. Такі регулятори широко застосовуються в кондиціонерах, власних міні-котельнях, ІЧ-обігрівачах і системах підігріву підлоги. Розумне застосування дозволяє отримати максимальну віддачу в співвідношенні ціна-якість.
- Терморегулятори електромеханічні
Нагрівають і регулюють температуру одночасно. Існує 2 види регуляторів електромеханічних: регулятори з використанням біметалічної пластини (чайники, обігрівачі, електричні плити) і регулятори, в основі роботи яких лежить властивість розширення металів при впливі на них температури (найпростіший приклад — звичайний бойлер для нагріву води)
- Терморегулятори механічні
Найпростіший і найпоширеніший тип терморегулятора. Зокрема, використовується в інфрачервоному опаленні: інфрачервона плівка та ІЧ-обігрівачі БіЛюкс.
Мабуть, найбільш широко терморегулятори застосовуються саме в системах нагріву і кондиціювання. У цій найважливішій для людства галузі їх можна поділити на 2 великі групи:
- Терморегулятори, які не враховують температуру зовнішнього повітря (кімнатні)
- Терморегулятори, які враховують температуру зовнішнього повітря (погодні);
Застосування кімнатних терморегуляторів дуже широко поширене в побуті. Сюди можна віднести більшість систем кондиціювання і обігріву приміщень, нагрівання води (бойлер) і ряд побутових приладів (наприклад, праска).
Робота погодніх терморегуляторів безпосередньо залежить від зовнішніх умов. Вони використовуються в системах централізованого опалення та гарячого водопостачання, а також централізованої вентиляції.
Терморегулятори грали і продовжують грати важливу роль в житті людини. Сьогодні без них неможливо уявити прогрес цивілізації.