Продавець ПЛАСТІМЕТ - полікарбонат, теплиці, збірні дашки розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
220 відгуків
м. Івано-Франківськ, вул. Промислова, 2Б; індекс 76019, Івано-Франківськ, Україна
Додати відгук
ПЛАСТІМЕТ - полікарбонат, теплиці, готові збірні дашки
+380 (66) 689-15-45
+380 (97) 552-76-99
+380 (34) 273-85-50

Основні помилки підчас монтажу стільникового полікарбонату

Основні помилки підчас монтажу стільникового полікарбонату

Вибір конструктивної схеми

Перше питання, що виникає у забудівельника - якій формі покриття віддати перевагу - арочній або скатній? Не торкаючись архітектурних переваг тієї й іншої, звернемося до їх конструктивних особливостей.

До достоїнств двосхилого покриття належить простий монтаж металоконструкцій, стіки торців покрівлі з фронтонами і пов'язаними будівлями, відсутність обмежень по товщині панелей. До недоліків - необхідність установки конькового вузла та зменшення кроку несучих конструкцій (збільшена витрата металу).
Особливу увагу при виконанні скатної покриття треба звернути на орієнтацію листів: ребра жорсткості повинні розташовуватися уздовж ската покрівлі. Схил покрівлі повинний складати не менше 5 °. При схилі від 25 до 35 ° ймовірне утворення снігових скупчень, тому оптимальний схил - 20-25 або від 40 °.
Серед достоїнств арочного покриття: оптимальне використання таких властивостей полікарбонату, як міцність (скорочення кількості несучих конструкцій), відсутність конькового стіки панелей.Основні недоліки: ускладнення виготовлення металоконструкцій, виконання стиків торців покриття з пов'язаними будівлями і фронтонами.


При монтажі арочної конструкції панелі слід згинати тільки поперек ребер жорсткості. Необхідно враховувати мінімальний радіус вигину панелей; при згинанні алюмінієвого профілю з допомогою шаблону радіус кривизни шаблон повинен бути трохи менших, ніж радіус арки.

 

Вибір панелей 

При виборі типу, товщини, габаритних розмірів і кольору панелей необхідно врахувати безліч чинників.
Зазвичай покупців цікавлять стандартні панелі (з ортогональним розташуванням стінок і ребер) і панелі, що мають додаткові діагональні ребра жорсткості. Останні зазвичай випускаються тієї ж маси, що і стандартні аналогічної товщини. Це досягається шляхом зменшення товщини стінок і ребер. З цієї причини панелі з діагональними ребрами мають підвищену жорсткість в поперечному напрямку (спирання на крокви), але в деяких випадках можуть поступатися стандартним панелей в несучій спроможност (спирання на риштування). Крім того панелі, що мають діагональні ребра, гірше піддаються вигину.

Багатошарові панелі і панелі з діагональними ребрами відрізняються кращими теплоізоляційними властивостями.

Товщину панелі визначають виходячи з розрахованих навантажень на покриття і необхідного термічного опору огороджувальної конструкції. У кліматичних умовах середньої смуги України для неопалюваних приміщень товщина панелі повинна становити 8 - 10 мм, для опалювальних - 16 - 25 мм.

Крок крокв рекомендують робити кратним кроку з'єднання єднувального профілю. Стандартна ширина панелі 2100 мм. З урахуванням ширини ребра жорсткості профілю, крок профілю зазвичай приймається 1075 або 2125 мм для полікарбонатного профілю та 1060 або 2110 мм - для алюмінієвого. Для зменшення кількості відходів вже на стадії проектування необхідно зв'язку язатися з постачальником, щоб визначити оптимальний крок несучих конструкцій або (якщо дозволяє час) замовити на заводі панелі потрібного розміру.

Якщо ширина панелі більше 1 м, прикручують її до риштування саморізами незалежно від виду профілю. При термічному розширенні 2 мм/мм зміщення панелі відносно обриштуваня приведуть до викривлення панелі, що псує вигляд споруди і, в кінцевому рахунку, здатне викликати протікання. Тому при можливості слід зменшувати ширину панелей до 600 - 700 мм і застосовувати для кріплення роз'ясненнями з'ємний полікарбонатний або алюмінієвий профіль.

В модульних системах ширина панелі складає 500 - 700 мм, що дозволяє збирати конструкції різної форми і фактично будь-якої площі без свердління отворів в панелях і без громіздких стикувальних елементів.

Вибір кольору, на перший погляд, залежить тільки від смаку замовника. Проте слід врахувати, що, по-перше, темні (бронзового, синього і бірюзового кольору) панелі швидше нагріваються на сонці і внаслідок цього мають більше термічне розширення, ніж прозорі і опалові панелі, по-друге, специфічно пофарбовані панелі змінюють колір природного освітлення у приміщенні, що не завжди прийнятно для деяких общественных установ (магазинів, виставкових галерей). У тієї ж годину панелі нестандартних кольорів додають особливу архітектурну виразність спорудам.

 

Навантаження

Полікарбонат може витримувати досить великі рівномірно розподілені і ударні навантаження. Однак висока пластичність матеріалу, що робить його безпечним у використанні і дозволяє гнути панелі без нагріву, призводить до виникнення значних прогинів, що не приводить до руйнування, але псують зовнішній вигляд конструкції. Тому вирішальним чинником при виборі товщини панелі і кроку обриштуваня стає розрахунок за другою групою граничних станів. Допустимий максимальний прогин панелі - 1/20-1/50 від короткої сторони панелі залежно від виду спирання та типом конструкції.

 

 

Протікання

Відведення води, що потрапляє всередину покриття в місцях стіки панелей, проводитися по жолобках, передбаченим у базовому сполучному профілі. З них вода потрапляє в торцевій профіль, з якого виводиться за межі конструкції. Однак в період з перемінним замерзанням у водовідвідних жолобках може утворюватися лід, виникати незначні протікання талої води. Вісь чому не рекомендують використовувати звичайний полікарбонатний профіль в покриттях над опалювальними приміщеннями.


Там, де протікання категорично неприпустиме, слід застосовувати алюмінієвий профіль з гумовим ущільненням або модульні системи.

Якщо панелі кріпляться до риштування за допомогою саморізів, необхідно застосовувати шайби діаметром не менше 2 см з гумовим або неопреновим ущільнювачем, що розприділюють навантаження. Не можна використовувати ущільнювачі з м'якого ПВХ.

 

Конденсат

У приміщеннях з несприятливим режимом вологості або при певному поєднані вологості повітря і різниці температур в приміщенні і зовні, на внутрішній поверхні панелі може утворюватися конденсат. Якщо неправильно підібрана товщина панелі, в холодну пору року її внутрішня поверхня може обледеніти.

Для зменшення ймовірності утворення конденсату слід використовувати панелі відповідно до теплотехнічних розрахунків і забезпечуваті умови для нормальної аерації приміщення.

На сьогоднішній день на ринку представлені спеціальні панелі з антиконденсатним покриттям на внутрішній поверхні, завдяки якому у разі конденсації вода не збирається в краплі, а розподіляється по поверхні панелі тонким шаром.
Для видалення конденсату з поверхні необхідно надавати покриттю достатній нахил, а вздовж нижнього краю панелі передбачати водозбірні канали.
Іноді конденсат може утворюватися всередині самої панелі. Є досвід герметизації панелей шляхом заповнення обох торців панелі силіконом або монтажною піною. Однак при цьому залишається певна ймовірність появи вологи в порожнинах панелі, а видалення її з панелі виявиться неможливим. Тому все ж доцільніше забезпечуваті безперешкодне відведення води з панелі в торцевій профіль.

 

Пив

Для захисту від проникнення пилу і комах всередину панелі пропонують застосовувати герметизуючу (для верхнього краю панелі) і перфоровану (для нижнього) самоклеючі стрічки.
Герметизуюча стрічка оберігає панель від потрапляння всередину води, бруду. Перфорована стрічка обмежує проникнення пилу в нижній торець панелі, не заважаючи при цьому видаленню конденсату з панелей.
Стрічка потребує захисту від впливу навколишнього середовища, тому необхідно закривати торці спеціальними профілями (алюмінієвими або полікарбонатними).
З поверхні панелі пив видаляють за допомогою води, бавовняної тканини і миючих засобів, що не містять аміаку або розчинників.

 

Вибір стикувального і торцевого профілів

Полікарбонатні профілі, як вже згадувалось, рекомендують використовувати при монтажі навісів, а також покриттів над неопалюваними приміщеннями.
Полікарбонатні профілі можуть бути роз'ясненнями ємними і нероз'ємними. Нероз'роз'ємні профілі підходять для монтажу вертикальних огороджувальних конструкцій і скатних навісів невеликих розмірів. Нероз'роз'ємні профілі не є монтажними, до несучих конструкцій смороду не кріпляться. Покриття фіксується за рахунок самих панелей за допомогою саморізів (діаметр не менше 5,8 мм) і шайб (діаметр не менше 20 мм), профілі служать лише для герметизації стіки.
Забезпечити нормальне кріплення без саморізів можна за допомогою роз'ясненнями від'ємного профілю достатньої ширини (від 60 мм) і панелі шириною не більше 700 мм. При збільшенні ширини панелей без встановлення додаткових кріплень несуча здатність покриття зменшується.
Для монтажу великих покриттів і створення арок доцільніше застосовувати роз'ясненнями роз'ємні профілі.
База роз'ясненнями від'ємного профілю прикручується в місцях перетину з риштуванням або безпосередньо до крокв (останній варіант простіший для монтажу) з шагом саморізів 500 - 1000 мм. Притискна планка кріпиться за допомогою гумової киянки з шагом ударів 5 - 10 см.
При монтажі покриттів над опалюваними будівлями і у великих спорудах краще використовувати алюмінієві профілі або модульні системи.
Для запобігання зриву полікарбонатних і алюмінієвих торцеві профілів під вагою бурульок і при сповзанні снігу, необхідно фіксувати їх на панелях.
У багатьох випадках виправданим є використання профілів, гнутих з листового металу. При цьому ширина полиць винна дорівнювати 50 - 100 мм, щоб спростити кріплення торцевої накладки на панелях саморізами.
Для кріплення вільного боці крайніх панелей оптимально застосовувати з'єднання єднувальні профілі.

 

Підбір саморізів

Вітрові навантаження, термічне розширення панелей і профілів, та деформації, що виникають в панелях і профілях при створенні вигнутих покриттів, викликають у саморізах значні напруження. Тому діаметр саморізів, що кріплять панелі і профілі до несучих конструкцій, має бути не менших 6,3 мм Довжину і крок саморізів, а також вид шайби слід підбирати окремо для кожного випадку.
До сталевих прогонів панелі і профілі кріплять саморізами зі свердлом із шестигранною голівкою. Для кріплення панелі необхідні саморізи як мінімум на 23 мм довші, ніж товщина панелі, для кріплення профілю - на 15 мм довші, ніж товщина стінки профілю. Як правило, для кріплення базового профілю використовують гвинти 6,3 х19мм і 6,3 х25 мм

Для кріплення до дерев'яна яної обрешітки використовують саморізи без свердла, діаметром 5,5 - 6,3 мм

Притискний профіль до базового кріплять саморізами з кроком 150 - 250мм, базовий до крокв - з кроком 500 мм, до прогонів (риштування) - у місцях перетину, попарно ліворуч і праворуч від осі симетрії бази.

Крок саморізів, що кріплять панель до карнизного та конькового прогонів, становить зазвичай 200 - 250мм, крок саморізів, що кріплять панель до риштування в прольоті, визначають за розрахунком. Анкери, що кріплять модульне покриття, встановлюють в місці перетину міжпанельного шва з прогоном.

 

Конькові, карнизні та повздовжні стики панелей під різними кутами

Алюмінієві і ПВХ-системи внаслідок високої вартості використовують рідко, зазвичай при зведенні зимових садів.
При великих кутах (від 150 °) застосовують стандартні алюмінієві і полікарбонатні профілі. При менших кутах рекомендують використовувати листовий метал, аналогічно тому, як це робиться при встановленні жорстких покрівель. Накладний лист притягують до нижнього саморізами з кроком 150 - 300 мм в залежності від товщини металу. Можна застосовувати стандартні вироби, пропоновані для монтажу металочерепиці.

 

«Містки холоду» 

На теплоізоляційні властивості конструкції впливає не тільки товщина панелі і геометричні характеристики покриття, але і вибрані системи кріплення, з'єднання єднання і примикання панелей. Алюмінієві профілі повинні мати повітряний зазор між притискним профілем і базою або термоізолюючу вставку. При кріпленні панелей саморізами c точки зору теплоізоляції краще використовувати «Термошайби». При використанні стикувальних елементів з металевого листа слід заповнювати повітряні прошарки між накладками монтажною піною або спіненим ущільнювачами. Застосування метизів обмежується «захованими» у шві між панелями гаками, так що небезпека промерзання зведена до мінімуму. Полікарбонатні елементи модульних систем мають більшу кількість шарів і забезпечують більш якісну теплоізоляцію при аналогічній товщині панелі.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner