Продавець ПЛАСТІМЕТ - полікарбонат, теплиці, збірні дашки розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
222 відгуків

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

м. Івано-Франківськ, вул. Промислова, 2Б; індекс 76019, Івано-Франківськ, Україна
Додати відгук
ПЛАСТІМЕТ - полікарбонат, теплиці, готові збірні дашки
+380 (66) 689-15-45
+380 (97) 552-76-99
+380 (34) 273-85-50

Комплектуючі для полікарбонату. Як вибрати? Поради для монтажу

Комплектуючі для полікарбонату. Як вибрати? Поради для монтажу

Вибір комплектуючих для полікарбонату ( торцевих і сполучних профілів , перфорованої і суцільної стрічки, термошайб ) ― важливий етап створення конструкції. Від якості , кількості та правильного підбору матеріалу для кріплення полікарбонату залежить міцність самої конструкції і її довговічність. У цьому питанні дуже важливо знати про ті, які комплектуючі (профіля та ін.) краще використовувати для різних архітектурних форм, як їх правильно кріпити, з яких матеріалів повинні бути виготовлені профіля і шайби, щоб уникнути несумісності з стільниковим полікарбонатом, в яких випадках необхідно використовувати перфоровану і суцільну стрічку . Нижче ми розповімо про особливості комплектуючих, що використовуються для створення конструкцій з полікарбонату.


Торцеві профілі
Основним призначенням торцеві профілів є запобігання потрапляння пилу в стільники полікарбонату. Якщо торець полікарбонатного листа не закритий спеціальним профілем, частинки із зовнішнього середовища потрапляють всередину стільника, позбавляючи матеріал прозорості. Забиті стільники, пил і бруд, заважають природному відтоку конденсату, що призводить до утворення цвілі і спорів грибів. Все це значно скорочує термін служби конструкції і погіршує її зовнішній вигляд.
Ще однією важливою функцією торцеві профілів є додавання конструкції закінченого та естетичного вигляду.

Торцеві профіля бувають полікарбонатними і алюмінієвими . Розглянємо їх детальніше.

Полікарбонатні торцеві профіля.
Торцевий полікарбонатний профіль ( ПТ ) використовується для закриття торців полікарбонатних листів товщинами 4,6,8,10,16 мм. Довжина профілю складає 2100 мм Профіль ПТ існує в таких кольорах: прозорий, опал, бронзовий, зелений, синій, червоний, бірюзовий. Як правило, полікарбонатний профіль використовується в простих конструкціях, які не вимагають створення нестандартних форм.


Алюмінієві торцеві профіля .
Алюмінієві торцеві профілі призначені для використання, як у простих конструкціях, так і в складних великих конструкціях нестандартних форм.


Види торцевих алюмінієвих профілів:
• алюмінієвий торцевий профіль ( АПТ) . Аналог полікарбонатного торцевого профілю, що має поліпшену конструкцію. Завдяки наявності капельника і дренажного каналу сприяє кращому відтоку води, перешкоджає її концентрації всередині профіля. Профіль ПТО призначений для товщин листа 4,6,8,10,16 мм. Довжина профілю 2100,4200, 6000 мм.


• алюмінієвий торцевий профіль F-подібний та алюмінієвий профіль прижимна кришка. Профілі АПТФ та АППК були розроблені для складних конструкцій. Вони дозволяють створювати складні вузли сполучень і стиків, таких як: з'єднання листів полікарбонату під кутом 90 градусів, кріплення полікарбонатних листів до вертикальних поверхонь, примикання і т. д. Ці профіля використовуються при монтажі складних архітектурних форм. Алюмінієві профіля призначені для товщин полікарбонатних листів 6,8,10,16 мм. Довжина таких алюмінієвих профілів ― 6000 мм.


Як видно , алюмінієві торцеві профілі мають ряд переваг у порівнянні з полікарбонатними профілями . Ці переваги цілком компенсують вартість алюмінієвого профілю: заплативши раз, ви отримаєте гарантію того, що профіль прослужити довго, і його не доведеться заміняти через кілька сезонів. До переваг алюмінієвого профілю можна віднести і його довжину ( 4200мм ), яка дозволяє робити менше стиків, особливо, якщо мова йде про велику конструкції. Наявність капельників, дренажних каналів і покращена конструкція профілю алюмінієвого торцевого профіля сприяє кращому відтоку води і перешкоджає її концентрації всередині самого профілю. Крім того, використання алюмінієвих профілів раз і назавжди вирішує таку проблему, як наявність або відсутність ультрафіолетового захисного покриття в полікарбонатному профілі.

Зєднувальні профілі
Основним призначенням сполучних профілів є з'єднання єднання листів полікарбонату між собою і кріплення полікарбонатного листа до металоконструкції . Тут слід зазначити, що де-які алюмінієві сполучні профіля можуть грати роль несучих профілів.


Полікарбонатні сполучні профілі.
Полікарбонатні профілі не є несучими. Вони використовуються як виключно з'єднання єднувальний елемент. Профілі з полікарбонату дозволяють світлу проникати через конструкцію навіть в місцях з'єднання єднання листів між собою, що робить конструкцію візуально більш легкої і прозорою.


Види полікарбонатних сполучних профілів:


Нероз'з'ємний полікарбонатний з'єднувальний профіль ( ПСН ) . Основною проблемою застосування нероз'ємного профілю у великих конструкціях є незручність монтажу. Найчастіше монтажники змушені застосовувати профіль не того ж розміру, що й товщина листа, а на розмір більше, що негативно позначається на герметичності конструкції. Використання нероз'ємного профілю виправдане лише в конструкціях невеликого розміру. Одним з недоліків цього виду профілю є необхідність використання саморізів, які, виступаючи над поверхнею профілю, кидаються в очі і псують зовнішній вигляд конструкції. Профіль ПСН призначений для листів полікарбонату товщиною 4,6,8,10,16 мм.

профіль зєднувальний полікарбонатнийРоз'ємний полікарбонатний з'єднувальний профіль. Складається з двох частин ― бази і кришки. Профіль полікарбонатний роз'ємний використовується для з'єднання листів товщиною : 4,6,8,10 мм.
Полікарбонатні профіля представлені в наступній кольоровій гамі : опал, бронзовий, бірюзовий, синій, червоний, зелений, прозорий. Одним з важливих недоліків полікарбонатних сполучних профілів є питання наявності ультрафіолетового шару. Перевірити його наявність досить складно, а часом і зовсім неможливо.


Алюмінієві сполучні профіля
Особливістю з'єднання алюмінієвих з'єднувальних профілів є те , що вони представлені тільки в роз'ємному варіанті. Алюмінієві сполучні профіля відрізняються підвищеною міцністю, герметичністю, здатністю витримувати великі навантаження, бути несучими. Володіючи естетичним виглядом, вони надають конструкції закінчений вигляд.


Види алюмінієвих з'єднувальних профілів:
• Алюмінієвий з'єднувальний профіль ( АПК , АПБ ). Профіль АПК , АПБ складається з двох частин ― кришки і бази, і володіє поліпшеними функціональними та експлуатаційними можливостями. Гумовий ущільнювач, з яким застосовується алюмінієвий профіль, забезпечує абсолютну герметичність , дозволяє враховувати термічні розширення полікарбонату, перешкоджає проникненню вологи під профіль. Алюмінієвий профіль-база, кріпиться до металоконструкції саморізами. Верхня кришка з'єднується з нижньою за рахунок особливої конструкції профілю. Це обумовлює не тільки надійність, але й естетичний вигляд самого профілю і конструкції, в якій він застосовується. Алюмінієвий профіль кришка-база застосовується для листів товщиною 4,6,8,10,16 , 25 мм.
• Алюмінієвий з'єднувальний профіль прижимна кришка. Складається з притискної планки з ущільненням . Основною відмінністю цього профілю від інших є необхідність використання саморізів для його кріплення. Профіль прижимна кришка не може бути несучим. Він обов'язково кріпиться до профільної трубі або іншої площини..
• Алюмінієвий з'єднувальний профіль прижимна кришка (АППК ) декоративна. Відмінною особливістю цього профілю є наявність декоративної кришки , яка закриває профіль, маскуючи саморізи або головки гвинтів на його поверхні. Кришка пофарбована порошковою фарбою в різні кольори по RAL. Профіль може використовуватися для листів полікарбонату будь-якої товщини .

Так само як і торцеві, з'єднувальні алюмінієві профіля мають ряд переваг в порівнянні з полікарбонатними аналогами. Вони дозволяють зводити складні і нестандартні архітектурні композиції, забезпечують герметичність. Алюмінієві профіля на відміну від полікарбонатних, які застосовуються на невеликих, малобюджетних об'єктах, можуть застосовуватися для будівництва зимових садів, оранжерей та інших серйозних об'єктів, де важливою умовою є надійність, збереження тепла і мікроклімату, а також здатність витримувати снігові і вітрові навантаження. Фарбування алюмінієвих профілів порошковими фарбами і використання декоративних кришок дозволяє зробити конструкцію зовні привабливою і акуратною.
Всі алюмінієві профіля мають три варіанти покриття :
 без покриття
 анодування
 покриття порошковою фарбою в різні кольори по RAL .

Ущільнювачі гумові.
Ущільнювачі, які використовують в конструкціях з полікарбонату, виготовлені з еластомеру, який повністю сумісний з листовим матеріалом, що гарантує тривалий термін експлуатації. Основним призначенням ущільнювачів світлопрозорої конструкції є забезпечення можливості температурного розширення полікарбонату і герметичність з'єднання всіх єднань .
Види ущільнювачів, що використовуються в полікарбонатній конструкції:
• РП резиновий профільний. Використовується для ущільнення зєднувального профіля з полікарбонатним листом.
• РУ-20-60 резиновий універсальний. Використовується для кріплення полікарбонату до балок, швелерів, куточків з шириною від 20мм .
Ущільнювачі представлені в двох кольорах: білому і чорному. Укладаються між полікарбонатним листом та конструкцією чи профілем.

Шайби
У світлопрозорої конструкції шайби використовуються для кріплення матеріалу до конструкції, забезпечення герметичності кріплення і температурного розширення полікарбонату при перепадах температур в різні сезони. При використанні термошайби зникає така поширена проблема, як «містки холоду», через які холод проникає всередину конструкції і внаслідок різниці температур, утворює конденсат на поверхні листа. Термошайба надає конструкції естетичний і закінчений вигляд: при правильному підборі кольору шайба не буде виділятися яскравою плямою на тлі листа полікарбонату, а кришка шайби приховає саморізи.


Види шайб :
• Поліпропіленові шайби. Основним недоліком цього виду шайб є короткий термін служби: не більше двох років. Причина цього в тому, що поліпропіленові шайби неможливо стабілізувати від ультрафіолету, внаслідок чого вони стають крихкими і розсипаються, вимагаючи заміни. Крім того, колірна гамма цього виду шайб може мати розбіжності з колірною гамою полікарбонату.
Полікарбонатні шайби. Є морозостійкими, мають гарантовану експлуатацію протягом 10 або більше років. Повністю сумісні з полікарбонатом за кольором. Перевагою цих шайб є комплектація ущільнювальним чотирьохконтурним кільцем, виготовленим з еластомеру, сумісного з полікарбонатом.
У світлопрозорих конструкціях переважно використовувати полікарбонатні шайби в силу їх переваг у порівнянні з поліпропіленовими. Полікарбонатні шайби не тільки додають конструкції закінчений і елегантний вигляд, але і впливають на тривалість використання конструкції, її міцність і герметичність. Важливим є питання правильного кріплення шайб: слід ретельно вибирати місце кріплення, діаметр отвору, відстань між шайбами , а також спосіб прикручування шайби. Не слід надмірно щільно прикручувати шайбу до поверхні листа: вона повинна щільно прилягати до листа, але не бути в нього втиснута.


Стрічки.
Стрічки , які використовують в полікарбонатній конструкції, бувають перфорованими і суцільними .
Суцільна стрічка . Основним призначення суцільної стрічки є перешкоджання проникненню всередину стільників: пилу, бруду, комах. Тим самим, суцільна стрічка забезпечує збереження прозорості листа і естетичного вигляду всієї конструкції. Суцільною стрічкою заклеюють торці полікарбонатного листа, спрямовані сотами вгору.
Перфорована стрічка . Перфорована стрічка має спеціальні отвори - прорізи , захищені спеціальним матеріалом. Завдяки наявності цих отворів перфорована стрічка, крім функції захисту стільників листа від попадання в них сторонніх тіл, призначена ще й для виведення з стільників конденсату, який може утворитися внаслідок перепаду температур, і приводити до «цвітіння » матеріалу і утворення всередині стільників сприятливих умов для розвитку мікроорганізмів. Як правило, перфоровані стрічки застосовуються для заклеювання торців полікарбонатного листа, спрямованого сотами вниз.
Суцільна і перфорована стрічки складаються з міцного матеріалу, з верхнім пластиковим покриттям і нижнім клейовим. Клейова основа стрічки не водорозчинна, клейовий шар не руйнує полікарбонат. Стрічки є повністю сумісними з листовим матеріалом.
Шириа суцільної стрічки : 25мм ( для товщин полікарбонату 4 ― 8мм ) і 38мм  ( для товщин полікарбонату 10 ― 16мм) .
Ширина перфорованої стрічки: 25мм ( для листів полікарбонату товщиною 4 ― 8мм ) і 38мм ( для листів полікарбонату 10 ― 16мм)


Як бачимо у « короля » ― полікарбонату велика, різноманітна « свита ». І в ній немає другорядних, непотрібних « прислуг ». Правильний вибір допоможе «королю » не залишитися голим.)

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner