Продавець ПЛАСТІМЕТ - полікарбонат, теплиці, збірні дашки розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
222 відгуків

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

м. Івано-Франківськ, вул. Промислова, 2Б; індекс 76019, Івано-Франківськ, Україна
Додати відгук
ПЛАСТІМЕТ - полікарбонат, теплиці, готові збірні дашки
+380 (66) 689-15-45
+380 (97) 552-76-99
+380 (34) 273-85-50

Який матеріал краще зверни для накриття теплиці: скло, полікарбонат чи плівку?

Який матеріал краще зверни для накриття теплиці: скло, полікарбонат чи плівку?

На підставі нашого досвіду у даній сфері ми провели порівняльну характеристику всіх матеріалів для скління теплиць. Отож, ми розповімо вам про переваги та недоліки сучасних покриттів для теплиць з наступних матеріалів:

- Скло;

- Стільниковий полікарбонат;

- Плівка;

- Профільований ПВХ-пластик.

Скло. Понад двохсот років йому не було альтернативи, проте на сьогоднішні вона є. Основним недоліком цього накриття є надмірна сонячна радіація. Наприклад, через 10 кв. м. звичайного скла проникає близько 6000 Вт надлишкого тепла. Натомість, важливим достоїнством скла є висока прозорість (до 92%). На відміну від, до прикладу, полікарбонату скло не дряпається і не забувається пилом. Термін служби перевершує інші матеріали ― до 50 років. Також значним плюсом теплиці є можливість вирощувати примхливі культури.

Попри настільки значні переваги скла слід зазначити і низку недоліків, зокрема досить пристойна вага (10 кг / кв. м), висока теплопровідність (0,72-0,9 Вт / м2 * ºС). З іншого боку, завдяки високій теплопровідності полегшується схід снігу з теплиці. Також, в монтажі скло потребує обережності в монтажі, крім того обробка скла вимагає повних навичок.

Скло також має так званий «ефект лінзи». Це означає, що сонячні промені практично не змінюють свого напряму по відношенню до його площини і потрапляють тільки на верхню частину рослин, в тій годину як нижня частина залишається в тіні, що в підсумку призводить до захворювання рослин.

Альтернативою використання скла є полікарбонат, в основному стільниковий. Це матеріал з роду пластику, структура якого має один і більше взаємопов'язаних шарів. Між кулями стільникового полікарбонату знаходиться шар повітря, який забезпечує полікарбонату високі теплоізоляційні властивості, а ребра жорсткості відповідають за міцність і надійність до механічного впливу.

Ударна стійкість для панелі товщиною 6 мм дорівнює 2,1 Дж. Це означає, що панель витримає удар градини діаметром 2 см, летить зі швидкістю 114 км / год, що відповідає швидкості вітру при урагані. У теплицях найчастіше використовується 8 або 10 мм. Полікарбонат в 200 разів міцніше скла та здатний витримувати екстремальні снігові і вітрові навантаження. Панель товщиною 6 мм переважати 0,8-1,3 кг / кв. м. ― в 10 разів менше скла.

Використання полікарбонату для теплиць також дає перевагу за таким параметром як безпека скління і використання матеріалу. Полікарбонату не розбивається, не дає тріщин, а, отже, гострих осколків при ударі.

Полікарбонатні панелі придатні до застосування в діапазоні температур від -45 до +120 градусів. При короткочасному впливі полікарбонат може витримати і більш низькі температури. Крім того, він володіє високою хімічною стійкістю.

По одному з найважливіших показників витоку тепла ― теплопровідності покриття теплиці ― він також виграє перед склом. Пропущення стільниковим полікарбонатом променів, розташованих у крайній частині інфрачервоної зони спектру (більше 5000 нм) мінімальне, внаслідок чого тепло, випромінюване об'єктами всередині приміщення, залишається всередині, створюючи «тепличний ефект», що є додатковою перевагою при використанні цього матеріалу в якості скління теплиць .

Застосування полікарбонату дозволяє вирішити ще одну проблему, яка існує при використанні скла, ― прямі сонячні промені, що потрапляють тільки на верхню частину рослин. Стільниковий полікарбонат багаторазово розсіює світло, відображаючи промені проникаючого світла від всіх поверхонь (верхній шар, ребра жорсткості, нижній шар). Цей матеріал має десятирічну гарантію від втрати міцності і світлопропускання.

Полікарбонат пожежобезпечний, він важко запалюється і не підтримує горіння. Монтаж стільникового полікарбонату відрізняється легкістю в різанні і вирубці, свердлінні й штампуванні завдяки міцності і гнучкості, на відміну від скла. Легкий матеріал значно знижує навантаження на несучу конструкцію теплиці.

Ступінь прозорості цього матеріалу трохи поступається склу ― 86% проти 92% (якщо орієнтуватися на максимальні показники).

Однак деякі гідності полікарбонату обертаються в певних ситуаціях недоліками. Так, повітряний прошарок між кулями полікарбонату, що забезпечує низьку теплопровідність, не дає можливості забезпечити в зимовий період танен снігу, в результаті може відбуватися накопичення снігу на покрівлі або обмерзання. У порівнянні зі склом у полікарбонату низька статистична поверхню, що також уповільнює скочування снігу. З іншого боку, полікарбонат витримує набагато більші навантаження в порівнянні зі склом. Тому, в промислових теплицях полікарбонат встановлюється по периметру теплиці.

Через низьку теплопровідності в сонячні дні відбувається перегрів теплиці, в результаті ― вимушене провітрювання, що може згубно позначитися на рослинах.

Полікарбонат може постраждати від використання абразивних матеріалів. Хоча він має високу стійкість до хімічних реакцій, його можна пошкодити мінеральними кислотами, органічними кислотами, розчинниками, аміаком, як у рідкому, так і в газоподібному вигляді, розчинами різних солей і жирами.

Інтенсивний розвиток теплиць під плівку довелося на в 60-і роки XX століття, чому сприяла поява полімерної плівки. Для покриття теплиць застосовується стабілізована поліетиленова плівка 150 ― 200 мікрон. За рахунок введення в плівку світло стабілузуючих добавок вона набуває стійкого руйнуючого ультрафіолетового випромінювання сонця. Залежно від кліматичних характеристик використовується одинарна або подвійна плівка.

Монтаж плівки має ряд особливостей: небажано встановлювати покриття в холодну пору року або при вітряну погоду, покриття повинне бути добре натягнутим.

Серед достоїнств теплиць з плівки можна відзначити її вкрай малу вагу ― 0,19 кг / кв. м, легкість транспортування і монтажу, невисока вартість, висока ступінь прозорості ― до 93%. Кількість проникаючого світла залежить не тільки від матеріалу, а й від конструкцій, форми поверхні покрівлі, висоти стояння сонця. Конструкція плівкових теплиць відкидає менше тіні на поверхню підлоги теплиці, так як не вимагає для монтажу посилення конструкції, у порівнянні зі склом. Одним з основних достоїнств даного виду теплиць є низьке теплоспоживання.

Головний недолік плівки ― її недовговічність. Максимальний термін служби, який заявляють сучасні виробники ― п'ять років. Покриття у теплиць з такого матеріалу вимагає частої заміни, що збільшує вартість витрат на її експлуатацію.

Ще одним варіантом накриття для каркаса теплиці є профільований ПВХ-пластик , розроблений спеціально для скління промислових теплиць фірмою «Ондекс». Спеціальні характеристики за світло пропусканню (85%) і затримці тепла, забезпечують створення підвищеного «парникового ефекту», завдяки чому підвищується врожайність тепличних культур. Крім того, мала питома вага, здатна гнутися без нагрівання, дозволяє легко і швидко монтувати на полегшених несучих конструкціях теплиць, як на основний покрівлі, так і на бічних поверхнях і фрамугах. Завдяки неволокнистій структури і гладкій поверхні, листи пластику не притягають пил, легко миються струменем води під тиском, не обмерзають.Листи можна згинати, монтувати внапуск, без використання спеціальних кріпильних систем.

Таблиця 1.1.Порівняльна характеристика матеріалів для скління теплиць

Показники характеристики матеріалу

Скло

(4 ― 6мм)

Стільниковий полікарбонат

(6 мм)

Плівка

(180 мікрон)

Ударна стійкість, Дж

0,05 Дж

2,1 Дж

Дуже низька

Рядків служби

До 50 років

Не менше 10 років

5 років

Вага, кг / кв. м

10

1,3

0,19

Ступінь прозорості,%

89-92

86

89-93 (Одинарний поліетилен)

79-87 (Подвійний поліетилен)

Теплоізоляція, Вт / м2 х С

185

8

4 000

Коефіцієнт теплопередачі, Вт / м2 х С

5,8

3,7

3,6

Теплопровідність, Вт / м2 х С

0,72-0,9

0,14

___

Діапазон температури застосування

-70 +250

-45 +120

-40 +90

Пожаробезпека

Низька пожежостійкість

Важко запалюється, не підтримує горіння

Низька пожежостійкість

Безпека

Загартоване скло хімічно міцніше (у 5 разів у порівнянні зі звичайним). У разі руйнувань розпадається на дрібні безпечні фракції

Міцний, розбити практично не можна, при розбиванні розпадається на дрібні безпечні фракції

Не є небезпечною

Хімічна стійкість

Висока

Середня

Низька

Наявність ефекту «лінзи»

Є

Немає

Немає

Ціна за м2, грн

340 грн/м. кв (6мм)

219 грн/м. кв (4 мм)

 

96-150 грн/м. кв (4 мм)

170-216грн/м. кв (6мм)

18 грн/м. кв - 180 мкн. УФ захист - 10 сезонів

13,6 грн/м. кв - 150 мкн. УФ - захист

Зручність у будівництві, умови монтажу

Вимагає обережності, трудомістка обробка

Легкий у різанні і вирубці, свердлінні й штампуванні

Має особливості

 

Отож, ми розглянули основні види покриттів теплиць, розповіли про їхні переваги та недоліки, а вибір, як завжди, за вами.

 

Вам також може бути цікаво почитати:

З чого краще зробити каркас теплиці?

Коли краще встановлювати теплицю

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner