Правила правильного користування та монтування монолітного полікарбонату
Отож, №1 ― особливості порізки та розпилювання монолітного полікарбонату
Полікарбонатні листові продукти можуть бути точно і легко розрізані з використанням стандартного слюсарного обладнання: ножівки по металу, ручної пилки, циркулярної пилки, лобзика.
Загальні вказівки і конкретні рекомендації по кожній ділянці різання:
- при використанні автоматичної пили або ножівки лист слід притиснути до верстата так, щоб уникнути небажаної вібрації і нерівного обрізання країв;
- всі інструменти повинні бути налаштовані на різання пластиків панельними ножами з дрібними зубцями;
- зуби пилочки повинні бути добре заточені;
- захисне покриття повинне залишатися на аркуші для запобігання появи подряпин і іншого ушкодження поверхні;
- по закінченню роботи краї всіх листів повинні бути чистими, без задирок;
- стружка і пил повинні видуватися стисненим повітрям.
Рекомендації з розпилювання циркулярними пилами:
- завжди використовувати низькошвидкісну подачу для отримання чистого розрізу;
- починати різання тільки при робочій швидкості пилки;
- поодинокі листи товщиною менше 3мм розрізаються стрічковими або ножівковими пиляннями.
№2. Лазерне різання
Листи полікарбонату можуть різатися за допомогою лазера. Потужність лазера і швидкість різання необхідно підбирати особливо важливо, щоб виключити ефект вибілювання листів в області різання. При обробці лазером край відрізу завжди має коричневий відтінок, тому у разі необхідності отримання чистого краю від обріза від лазерного різання краще відмовитися.
№3. Свердління
1. Для свердління листових продуктів використовуються стандартні високошвидкісні свердла для металу і свердла з твердосплавної ріжучої пластини оскільки вони зберігають гостроту ріжучих крайок. Найбільшим фактором, який необхідно враховувати при свердлінні листових продуктів є те, що в процесі свердління відбувається тепловиділення. Для отримання чистого добре обробленого отвору без механічної напруги, необхідно знизити кількість виділяння тепла. Якщо дотримуватися цим основним рекомендаціям , можна легко отримати чисті, без напруги відчини:
• періодично очищати відчини від стружки;
• годину від годині охолоджувати стисненим повітрям;
• для отримання отворів потрібного розміру листи повинні бути закріплені відповідним чином, і мати опору для зменшення вібрації;
• відчини можуть бути просвердлені від краю аркуша на відстані не ближче, ніж подвійний діаметр отвору;
• діаметр отвору повинен враховувати допуск на теплові розширення / стиснення і бути більше діаметра кріпильного елементу (болта, гвинта і т. д)
2. Відчини в листі стільникового полікарбонату можна свердлити ручною або автоматичною дриллю, при цьому використовуюти свердла для металу. При свердлінні, для уникнення вібрації, безпосередньо під дриль необхідно помістити опору. Чисті відчини виходять дуже легко. Застосування охолоджуючих засобів не рекомендується.
№4. Зварювання.
Зварювання часто використовується для залишкового складання конструкційних термопластів. Деталі з полікарбонату можуть зварюватися різними способами. Вибір способу залежить від розміру, форми і призначення:
• зварювання з гарячою накладкою дозволяє добитися виняткової міцності і проводитися за температури 260-300оС;
• зварювання гарячим повітрям з використанням зварювального дроту, в цьому випадку слід проводити попередню сушку зварюваних ділянок і прутка за температури 120-130оС протягом 12:00;
• ультразвукове зварювання часто використовується, амплітуда зварювання з ультразвуковою обробкою 20кГц повинна бути в діапазоні 25-40 мкм.
№5. Шліфування.
Листи полікарбонату добре піддаються шліфуванню вологим способом на противагу сухого методу при якому відбувається виділення фрикційного тепла. Для досягнення ефективної обробки слід використовувати охолоджену воду. Для шліфування з хорошим результатом, краще всього використовувати кремнієвий наждачний папір (для грубої обробки з зернистістю 80, для тонкої -280). Для фінішного шліфування рекомендується шкурка із зернистістю 400 або 600.
№ 6. Склеювання.
Склеювання вимагає дотримання наступних правил:
• торці листів мають бути звільненими від будь-яких забруднень;
• поверхні повинні бути гладкими і рівними;
• розчинник або лак повинні зберігати працездатність під час усього робочого періоду додатка тиску;
• при використанні розчинників для з'єднання єднання деталей з полікарбонату необхідно контролювати кліматичні умови в робочому приміщенні. Підтримування низької вологості дозволить виключити ефект вибілювання і використовувати малоактивні лаки;
• тиск при фіксації з'єднання єднання повинне здійснюватися до повного його затвердіння;
• при роботі з розчинниками слід забезпечити хорошу вентиляцію приміщення.
• очищення деталей з полікарбонату проводитись метиловим або ізопропиловим спиртом, м'яка якими мильними розчинами, гептаном або гексаном. Очищення не повинне проводитись за допомогою частково гідрованих вуглеводнів, кетонів, сильних кислот або алкалінію.
Вам також може бути цікаво почитати:
- Навіс — це не лише захист від негоди, а й важливий елемент дизайну дому. Правильно підібраний навіс прикрасить екстер'єр, забезпечить захист дверей і вікон від дощу та снігу. У цій статті ми розповімо, як вибрати ідеальний козирок: які матеріали краще використовувати, як правильно підібрати розміри та форму, а також які додаткові функції можуть зробити конструкцію більш практичною. Дізнайтеся, на що звернути увагу при виборі навісу для вашого дому.Дашки: як правильно вибрати навіс. поради та рекомендації
- Теплиця – це не просто споруда для вирощування рослин, це своєрідний мікроклімат, де кожен параметр може впливати на розвиток культур. Один з найважливіших аспектів, який необхідно враховувати – це провітрювання.Важливість провітрювання в теплиці: Здорове зростання рослин у комфортних умовах