Як правильно накрити плівкою каркас теплиці

Як правильно накрити плівкою каркас теплиці
Якщо плануєте встановити власну плівкову теплицю, перед Вами неодмінно постане два цілком закономірних питання: який каркас обрати і якою плівкою її покрити. Насправді, каркас і покриття для нього взаємозалежні компоненти, тому обираючи певну конфігурацію для каркасу потрібно звертати увагу на відповідне накриття для неї.
Найпоширенішим і найпростішим способом монтажу теплиці є закріплення плівкового покриття на дерев'яна яну основу, оскільки це мінімум затратно і кожен садівник без особливих зусиль зможе виконати найпростіший каркас з дерева. Проте на відмінну від конструкцій з пластику та металу, дерево не є довговічним та при невідповідному обслуговуванні швидко вичерпує свій ресурс.
Встановлюючи плівкову теплицю, потрібно чітко визначити для себе її призначення та термін експлуатації, так як від цього залежить найоптимальніший вибір плівкового накриття.
Для теплиць, які заплановані на тривале використання потрібно обирати плівку, яка є термостійкою, багатошаровою та з армуванням, щоб ні вітер, ні сніги, ні перепади температури не змогли завдати критичної шкоди їй.
Для віключно весняних варіантів теплиць, які розраховані на невелику кількість сезонів, варто обирати тонші віді плівок . Український помірний клімат дозволяє встановлювати значно облегшені весняні теплиці, тому не варто перейматися на рахунок ціни-якості в цьому випадку.
Розрахунок матеріалу
Фермерські теплиці
Щоб з легкістю визначити кількість плівки для накриття фермерської теплиці, потрібно виміряти довжину каркаса і дани значення розділити на ширину плівки. На виході отримаємо кількість полотен, які потрібні для теплиці.
Варто також взяти до уваги, що полотна, які укривають каркас, монтуються з невеликим заступом одна на одну. Зазвичай рулону плівка намотаний в один чи два шарі. Також зустрічаються випадки коли плівка являє собою рукав, розрізавши який по згину, можна отримати полотно в два рази ширше.
Щоб дізнатись скільки всього метрів плівки, потрібно для накриття теплиці зверху, треба перемножити кількість полотен на їх довжину. Для накриття торців, варто вирахувати їх площу і підсумувати їх.
У скатному різновиді каркасів така довжина визначається додаванням усіх сторін у поперечному перерізі та 10% для фіксації периметру.
Дачні теплиці
Для визначення площини плівки під дачну теплицю, потрібно виміряти довжину дуги та загальну довжину каркаса, при цьому, додавши до довжини висоту каркасу з невеликим заступом (30-50 см для кріплення плівки на торцях) . Плівка відповідних розмірів до дуги (ширина плівки) та до довжини/висоти каркасу (довгота плівки) накривається повздовж конструкції та кріпиться з боків. Торці накриваються плівкою, яка залишиться після накриття загальної довжини та ділиться навпіл для кожної із сторін.
Для прикладу розглянємо теплицю 3 Х 4 м та висотою 2 м. В цьому випадку ширина плівки становитиме 6 м, а довжина 6,5 (50 см для кріплення). Після накриття по довжині залишиться плівка розміром приблизно 2,5 Х 6 м, яка ділиться навпіл, щоб вийшло два рівних шматка 2,5 Х 3 м для торців.
Підготовка до монтажу плівки
Щоб уникнути деяких проблем, варто дотримуватись чіткого алгоритму дій при підготовці:
- не нарізайте плівку наперед, а спочатку натягніть плівку через каркас і додайте до кожної сторони відступ (приблизно 20-25 см) і тільки тоді можна різати;
- після нарізки, розкладіть усі полотна на рівній площині з невеликим заступом один на одне, очистіть місця стіки і заклейте скотчем з обох сторін;
- варто ретельно підійти до вибору дня для накриття плівкою, так як у спекотний день плівка розшириться і при неправильному натягу, зміна температури порве її. Також не варто накривати в холодну погоду, тому що потім плівка провисне під впливом тепла;
- приступайте до накриття безпосередньо перед висадкою рослин, щоб плівка прослужила якомога довше;
Ось і можна вже приступати до кріплення плівки на теплицю.
Накриття каркаса плівкою
У цьому випадку існують декілька варіантів кріплення плівки до каркаса, альо в будь-якому випадку склеєні полотна завішують на каркас і добре натягують. Краї натягнутого полотна повинні звисати зі сторони торців. Уздовж однієї з довгих сторін на край плівки укладається довга міцна рейка або брус, обережно огортається плівкою і закріпляється до основи каркаса саморізами. Якщо ви плануєте періодично знімати накриття, то не варто так кріпити плівку, можна просто рейку/брус просто закопати в землю.
Подібну операцію потрібно зробити і для торців, рівномірно натягнувши плівку повздовж, а згодом вирізати і обшити двері та кватирки. Стіки плівки, як і раніше, заклеюємо скотчем.
Кріплення плівки
Кріплення плівки залежить напряму від матеріалу каркасу:
- до дерев'яна трав'яного каркаса плівку кріплять за допомогою саморізів або цвяхів через дерев'яна яні рейкі. Можливий спосіб кріплення також за допомогою скоб і міцного тонкого матеріалу (смуги лінолеуму);
- до металевого каркасу плівка кріпиться за допомогою зажимів, які відповідають формі тепличних дуг і загодять в них як пазл, закріплюючи плівку між собою. Такі зажімі можна виготовити власноруч або замовити в спеціалізованому магазині;
- універсальний варіантом кріплення являється натягнення поверх плівки сітки або шпагату. Згодом варто лише добре закріпити це все біля основи.
Важливо, плівку біля дверей та кватирок обернути навколо рами та зафіксувати її через накладки, а торці обшити гумовим або цупким тканинним матеріалом. Якщо не провести ці дій, то є ризик, що саме там і утворяться найперші тріщини, або навіть діри. Пояснюється це тім, що двері і кватирки використовуються найчастіше і якщо не подбати про їхню міцність, вони вийдуть з ладу.
Для запобігання черезмірного нагрівання каркаса на сонці, пофарбуйте його в білий колір, або обгорніть білим тканинним матеріалом.
Існують плівки, які достатня міцні для зшиття, при цьому можна не перейматись через можливість розриву по шву. За заздалегідь знятим вимірам каркасу з них можна зшити чохол, який залишиться тільки закріпити біля основи теплиці. Часто для такого способу накриття, утворюють насип зі схилом біля стінок теплиці, щоб відводити дощові води.
Отже, знаючи як правильно накривати плівкою теплицю можна значно облегшити собі життя і зекономити кошти і час, так щоб теплична справа приносила тільки радість і задоволення.
Таож вам буде цікаво почитати:
Найкращий матеріал для каркаса
Стабілізована тришарова плівка. Переваги стабілізованої тришарової плівки
- Полікарбонат – це популярний матеріал для теплиць, навісів, козирків, перегородок та інших конструкцій. Однак, щоб він слугував довго і ефективно, важливо правильно вибрати листи за основними параметрами: товщиною, структурою та виробником. Розглянемо, що саме впливає на якість і довговічність полікарбонату.Як вибрати полікарбонат: товщина, структура, виробник – що впливає на якість та довговічність
- Навіс — це не лише захист від негоди, а й важливий елемент дизайну дому. Правильно підібраний навіс прикрасить екстер'єр, забезпечить захист дверей і вікон від дощу та снігу. У цій статті ми розповімо, як вибрати ідеальний козирок: які матеріали краще використовувати, як правильно підібрати розміри та форму, а також які додаткові функції можуть зробити конструкцію більш практичною. Дізнайтеся, на що звернути увагу при виборі навісу для вашого дому.Дашки: як правильно вибрати навіс. поради та рекомендації