Основні правила встановлення стільникового полікарбонату - підготовка, порізка, свердління, монтаж
Сьогодні ми розглянємо інструкцію з монтажу стільникового полікарбонату. Ця інструкція стані в нагоді як досвідченому майстру, який вже знає цей матеріал, так і новачку , який вирішив використати полікарбонат в своєму господарстві та здійснити монтаж власноруч. Дотримуючись наданих рекомендацій Ви змонтуєте матеріал надійно, що значно подовжить термін експлуатації Вашого виробу.
Підготовчі роботи.
Перш за все потрібно памятати, що листи стільникового полікарбонату мають захист від ультрафіолету лише з одного боці, який позначається відповідним маркуванням. Саме ця сторона винна буті назовні в конструкції після монтажу. Для того, щоб не пошкодити листи під час монтажу та бути впевненим у правильному розташуванні листа, не рекомендується знімати захисну плівку з маркуванням до завершення монтажу. Розташування листа полікарбонату маркуванням з УФ захистом низу є неприпустимим!
Перед початком робіт обов'язково потрібно врахувати розміри листів ( 2,10*6м та 2,10*12м) та напрямок сот, які йдуть паралельно вздовж 6 чи 12 м.
Корисно знати: Соті полікарбонату повинні бути обов'язково напрямлені до низу, що забезпечить вільний витік конденсату. Бажання заощадити на матеріалі або спростити монтаж, поставивши листи сотами горизонтально неприпустимо.
Як правильно підготувати обрешетування для полікарбонату читайте в нашій статті
Термічне розширення
Під час монтажу варто враховувати властивість полікарбонату розширюватися при високих температурах і стискатися при низьких. Термічне розширення матеріалу складає приблизно 3 мм на кожен метр по довжині. Діапазон експлуатаційних температур для стільникового полікарбонату від -40 до +120 градусів Цельсія.
Таким чином, виконуючи монтаж полікарбонату в жарку погоду (+30) необхідно встановити плиту впритул до замку стикувального профілю (при зниженні температури плита зменшиться в розмірах і залишить необхідний зазор для стоку конденсату). При низьких температурах відступ від замку профілю необхідно зробити дещо більше звичайного (5-7мм.)
Також, щоб забезпечити вільний рух плити, в місцях де будуть прикручені саморізи – потрібно робити відчини під само різи діаметром 3-4мм ширше діаметру саморізу
Якщо здійснити монтаж без врахування термічного розширення – влітку листи може вигинати при високих температурах, а взимку в місцях свердління полікарбонат може навіть потріскати.
Розташування листа полікарбонату маркуванням з УФ захистом низу є неприпустимим!
Порізка полікарбонату.
Листи товщиною 4мм можна різати будівельним ножем або звичайним канцелярським ножем з висувним лезом. Для більш товстих листів використовуйте високошвидкісні циркулярні пилки з упором, забезпечені лезом з дрібними нерозведеними зубами, армованими твердими сплавами.
Слід пам " ятати, що під час порізки листа стільникового полікарбонату захисна плівка повинна залишатися незайманою, перешкоджаючи утворенню подряпин.
Герметизація сот полікарбонату.
Після порізки необхідно ретельно прочистити внутрішні канали від стружки та пилу, а зрізи пустотілих сот надійно загерметизувати спеціальної захисною стрічкою. Щоб правильно це зробити необхідно відгнути захисну плівку від місця порізки на 50-80мм й приклеїти відповідну стрічку. Якщо панель полікарбонату розташована вертикально чи під нахилом, то верхні зрізи герметизують спеціальною суцільною стрічкою, а нижній край – перфорованою.
Якщо лист полікарбонату буде вигнутий по дузі або встановлений горизонтально, то соті полікарбонату будуть розміщені в одній площині й тоді з обидвох сторін будуть загерметизовані лише перфорованою стрічкою. Вихід конденсату дуже важливий, оскільки при мінусовій температури утворена волога може замерзнути і розірвати полікарбонат.
Не можна!
- Залишати торці стільникового полікарбонату відкритими;
- Заклеювати торці звичайним скотчем;
- Герметично закривати нижні торці панелей.
Для запобігання панелей від забруднення в процесі експлуатації і захисту застосовуються торцеві полікарбонатні «UP» профілі, що забезпечують вентиляцію і дренаж панелей.
Зверніть увагу, що коротка сторона має захист від ультрафіолету, тому закривати торці потрібно саме короткою стороною назовні
Перед початком монтажу зніміть приблизно 50мм захисної плівки з усіх боків листа полікарбонату для того, щоб вона не потрапила під монтажні профілі і надалі легко відокремлювалася від поверхні аркуша. Краї панелі стільникового полікарбонату заглиблюються в пазі або профілі не менше ніж на 20мм, що забезпечує введення під фіксуючу зону більше двох ребер жорсткості. При цьому необхідно не вставляти лист на монтажні профілі до упору, а залишати до 5мм вільного простору між краєм аркуша і внутрішньою стінкою профілю. Дана відстань забезпечує можливість руху аркуша стільникового полікарбонату, обумовленого термічним розширенням матеріалу під час сезонних коливань температур (3-5мм на погонний метр).
Установка полікарбонату відбувається за допомогою Зєднувальних профілів та шайб.
Як правильно підібрати комплектуючі читайте в нашій статті.
Важливо: нероз'роз'ємні полікарбонатні профілі HP UP і не є монтажними і не призначені для кріплення до несучих конструкцій! Вони служать лише для з'єднання єднання полікарбонатних листів між собою і герметизації стіки. Категорично забороняється просвердлювати нероз'ємному полікарбонатний HP-профіль наскрізь. Відведення води, що потрапляє всередину профілю в місцях стіки панелей, проводитися по жолобках, передбаченим у базовому сполучному профілі. З них вода потрапляє в торцевій профіль, по якому виводиться за межі конструкції.
Монтаж полікарбонату за допомогою розємного профіля Кришка-База
У базі просвердлити відчини з діаметром трохи більшим діаметра шурупа з шагом 300мм. ПРикріпити саморізами Базу до опори каркаса й з обох сторін покласти панелі полікарбонату залишаючи місце 3-5мм для термічного розширення. Замкнути кришку профілю по всій довжині за допомогою деревяної або гумової киянки.
Не можна!
- 1. Жорстко кріпити панелі;
- 2. Використовувати для кріплення панелей цвяхи , заклепки , невідповідні шайби ;
- 3. Перетягувати саморізи .
На замітку: Після закінчення монтажу потрібно акуратно зняти захисну плівку з панелей. Якщо цього не зробити відразу, то потім з-за впливу сонячних променів зняти її буде значно важче.
І на закінчення можна відзначити, що лише монтаж стільникового полікарбонату, виконаний згідно всіх правил зможе забезпечити створення надійного та естетичного покриття, яке буде гарно виглядати і приносити почуття задоволення своєму власникові протягом всього періоду експлуатації.
Якщо ж Ви, навіть прочитавши цю статтю все-таки сумніваєтесь в тому, що Ви правильно зробите монтаж – замовляйте монтаж або консультацію у наших менеджерів! З радістю відповімо на Ваші запитання
- Теплиця – це не просто споруда для вирощування рослин, це своєрідний мікроклімат, де кожен параметр може впливати на розвиток культур. Один з найважливіших аспектів, який необхідно враховувати – це провітрювання.Важливість провітрювання в теплиці: Здорове зростання рослин у комфортних умовах
- Вирощування рослин в теплицях є однією з найефективніших та найбільш популярних методів для забезпечення здорової їжі та високого врожаю в умовах, коли навколишнє середовище може бути непередбачувимим. Теплиці дозволяють керувати мікросередовищем для рослин, захищаючи їх від погодних умов та створюючи оптимальні умови для росту. Два з найбільш популярних типів теплиць - арочні та теплиці Мітлайдера - відрізняються формою та конструкцією, і мають свої переваги та недоліки.Теплиці: арочні та метлайдери - два різні шляхи до високого врожаю