Структура і характеристики стільникового полікарбонату
Стільниковий полікарбонат був виготовлений на противагу силікатному склу та акрилу (оргсклу), а так само - як альтернативний варіант монолітного полікарбонату - за рахунок своєї структури. Теплиці, зимові сади, оранжереї, автомобільні навіси, дашки, покритя для басейнів, а так само промислові та комерційні будівлі - вісь тієї неповний список, де вже використовується у світлопрозорих конструкціях цей пластик.
Сфери застосування:
Перше своє застосування стільниковий полікарбонат знайшов у тепличному господарстві. Спробуйте відповісти самому собі, як часто ви міняєте плівку на своїх присадибних парниках і теплицях, а так само наскільки часто доводитися міняти силікатне скло, нехай навіть не на всій теплиці? Відповідь знає кожен - це відбувається кожен сезон! Тому стільниковий пластик і ставши альтернативою склу для скління теплиць, так як він має кращу комбінацію таких показників як теплоізоляція, ударна міцність і довговічність, що не можна сказати про його конкурентів. Так, наприклад, при проведених випробуваннях швидкість падіння градини для ушкодження стільникового полікарбонату повинна була досягати більше 21 м / с, а акрилового листа (оргскла) і скла - вже при швидкості падіння 10 м / с. Так само цей унікальний пластик має на своїх стінках захисний шар, нанесений методом соекструзії, а інколи виробники додають стабілізатор в масу, що дозволяє захистити від УФ-випромінювання в діапазоні хвилі менше 390 нанометрів (саме такий показник є шкідливим для рослин, а в інших спорудах - і для людини). При цьому захисний шар надає самому стільниковому полікарбонату стійкість до збереження своїх характеристик, забезпечуючи гарне світлопропускання в конструкціях, зменшуючи коефіцієнт пожовтіння протягом тривалого періоду часу при впливі сонячного УФ-випромінювання.
У сфері будівництва стільниковий полікарбонат дозволяє створювати легкі, оригінальні і елегантні конструкції, збільшити площу світлопропускної поверхні, робити монтаж без підйомних механізмів. Це ідеальний матеріал для покриття споруд будь-якої геометричної форми: арочні, склепінчасті конструкції, геометрично складні будівельні проекти. Використання стільникового полікарбонату знижує загальну вартість споруджуваного об'єкта, так як мала вага листів дозволяє зменшити кількість несучих конструкцій. Матеріал різнокольоровий, тому дозволить декоративно оформити офісні та виставкові перегородки, двері і вітрини. Ціна на полікарбонат залежить від кольору, так як на кольорові листи відбувається націнка 5%.
У зовнішній рекламі стільниковий полікарбонат використовують для виготовлення основи для вивісок, різних елементів з внутрішньою підсвіткою (світлові короби), великогабаритних рекламоносіїв, рекламних щитів. У пакувальної промисловості з цього матеріалу роблять футляри для крихких предметів, ящики. Легкий і пластичний, міцний і довговічний, а найголовніше недорогий, хіба не про такий матеріал мріє кожен клієнт?
Стільниковий полікарбонат - матеріал без слабких місць. 15 достоїнств і жодного недоліку.
Основні переваги стільникового полікарбонату перед іншими матеріалами.
- Надвисока ударна міцність. При малій вазі стільниковий полікарбонат в 200 разів міцніший від скла та у 8 разів міцніший від акрилових пластиків.
- Висока термостійкість. Матеріал стає крихким тільки при позамежних температурах експлуатації.
- Висока вогнестійкість. Матеріал є важкозаймистих і самозатухаючим, при дуже високих температурах матеріал плавитися, альо не допускає поширення полум'я. Горіння полікарбонату не супроводжується виділенням отруйних речовин, на відміну від інших пластиків.
- Мала питома вага. Стільниковий полікарбонат переважати в 16 разів менше, ніж скло і в 3 рази менше, ніж акрил аналогічної товщини.
- Високі теплоізоляційні властивості, низька теплопровідність. Опір пропускання тепла вищий, ніж у звичайного одношарового скла, що дозволяє знизити витрати енергії на обігрів і охолодження приблизно на 30-50%.
- Висока світлопроникність. Прозорість - до 86%, матеріал ідеально підходить для випадків, в яких потрібна максимальна світлопроникність, гарне розсіювання світла в подвійній панелі, відсутність тіні, виграш за рахунок відбиття на перегородках.
- Хороша звукоізоляція.
- Висока хімічна стійкість. Матеріал може можуть застосовуватися навіть у анресивних середовищах без зміни хімічного складу і властивостей.
- Міцність на вигин і на розрив.
Відмінна стійкість до атмосферних впливів. Стільниковий полікарбонат придатний до застосування в інтервалі температур від-40С до +120 ° C, особливий зовнішній шар захищає листи від пожовтіння і зносу поверхні.
- Довговічність, незмінність властивостей. Механічні, оптичні і термічні властивості листів із стільникового полікарбонату залишаються незмінними протягом усього гарантійного рядок і навіть довше, гарантійний термін служби 10-12 років.
- Є можливість обробки листів спеціальним покриттям («антифог»), що запобігає утворенню крапель води на внутрішній стороні аркуша. Це покриття, на яке діє до ятирічна гарантія, стійке до вологи і різних хімічних речовин. Листи з таким покриттям рекомендується використовувати при будівництві басейнів, зимових садів, а також теплиць, оскільки за рахунок запобігання утворення крапель збільшується світлопроникність і знижується захворюваність рослин.
- Безпечність скління. Полікарбонат є у язким полімером, тому листи, виготовлені з нього, не розбиваються, не дають тріщин, а, отже, гострих осколків при ударі.
- Захист від ультрафіолетового випромінювання. Спеціальний захисний шар, нанесений на зовнішню поверхню листів, перешкоджає проникненню найбільш шкідливих УФ-променів.
- Широкі конструкційні можливості. Стільниковий полікарбонат - це матеріал з безмежними можливостями, він зручний в роботі і доступний кожному - і садівнику, і інженеру, і архітекторові.
- Навіс — це не лише захист від негоди, а й важливий елемент дизайну дому. Правильно підібраний навіс прикрасить екстер'єр, забезпечить захист дверей і вікон від дощу та снігу. У цій статті ми розповімо, як вибрати ідеальний козирок: які матеріали краще використовувати, як правильно підібрати розміри та форму, а також які додаткові функції можуть зробити конструкцію більш практичною. Дізнайтеся, на що звернути увагу при виборі навісу для вашого дому.Дашки: як правильно вибрати навіс. поради та рекомендації
- Теплиця – це не просто споруда для вирощування рослин, це своєрідний мікроклімат, де кожен параметр може впливати на розвиток культур. Один з найважливіших аспектів, який необхідно враховувати – це провітрювання.Важливість провітрювання в теплиці: Здорове зростання рослин у комфортних умовах