Продавець ПЛАСТІМЕТ - полікарбонат, теплиці, збірні дашки розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
225 відгуків
м. Івано-Франківськ, вул. Промислова, 2Б; індекс 76019, Івано-Франківськ, Україна
Додати відгук
ПЛАСТІМЕТ - полікарбонат, теплиці, готові збірні дашки
+380 (66) 689-15-45
+380 (97) 552-76-99
+380 (34) 273-85-50

Як підготувати теплицю до весни?

Як підготувати теплицю до весни?
Вже незабаром починається новий городній сезон й до його початку в теплиці потрібно провести комплекс необхідних робіт.

Які ж роботи потрібно виконати насамперед?

Ревізія та очищення від сміття

Для початку слід зробити ревізію основи каркаса теплиці. Якщо він дерев'яна яний, слід перевірити на наявність прогнилих елементів і у разі потреби замінити. Металевий каркас теж потребує перевірки – елементи, піддалися корозії, слід очистити від іржі і фарбувати. У тому випадку, якщо під дією снігу або талої води, елементи каркаса прогнулися або поламалися, їх слід замінити або відремонтувати.

Ревізія покриття, теж один з чимало важливих елементів підготовки теплиці. Скло, полікарбонат або плівку, перевірити на наявність розривів або сколів та ліквідувати недоліки. Тепер потрібно очистити теплицю від залишків торішньої рослинності. Вона може містити в собі хвороботворні організми, тому не рекомендується використовувати на компост, краще відразу спалити.

ВАЖЛИВО!! Верхній грунт бажано відразу зняти, саме в ньому знаходяться всі бактерії і грибки, які зможуть зіпсувати весь урожай. Замість знятого ґрунту укладіть гній, перегній та мінеральні добрива.

Якщо знімати землю для вас занадто складно, можна обробити її знезаражуючими розчинами.

Підготовка теплиці до весняної посадки – передбачає ще й дезінфекцію всій теплиці. Нам необхідно подолати самого головного ворога всієї рослинності – фітофтороз. Цей вид гриба не гине навіть у сильні заморозки. Але на цей випадок у садівника є незамінний помічник – сірчана шашка. Її дія здатна обробити від хвороботворного гриба і всіляких кліщів і ін Причому дія шашки охоплює весь обсяг тепличного простору, землю і покриття.

Не варто забувати про те, що в теплиці вкрай високий ризик появи грибкових і бактеріальних захворювань рослин. Фітофтороз, альтернаріоз, чорна ніжка, борошниста роса та інші.

Щоб провести профілактичні роботи, необхідно обробити ґрунт, а також всі деталі теплиці - дерев'яна яні деталі, ящики, основу, стіни. Як засіб обробки проти грибкових захворювань можна використовувати будь-який біофунгіцид. Наприклад, "Фітоспорин", "Мікосан-Н", "Триходермін", "Планриз", "Фітоцид", "Здоровий ґрунт".

Можна провести і більш доступний метод дезінфекції – обприскати землю і стінки теплиці розчином хлорного вапна.

Підготовка ґрунту навесні в теплиці

За сезон, рослини витягують з ґрунту більшу кількість корисних речовин і земля бідніє. Щоб нова розсада змогла отримати потрібну кількість мікроелементів які допоможуть її розвитку, в грунт необхідно ввести живильну масу, яка буде корисною підґрунтям для майбутнього врожаю.

На допомогу рослинам прийдуть добрива, які багаті органікою, вони містять всі необхідні поживні речовини.

Прогрів грунту перед посадкою розсади

За зиму ґрунт у теплиці дуже сильно пересихає, стає практично пилоподібним. З одного боку це добре. Сухий ґрунт є прекрасним теплоізолятором. У теплиці земля промерзає неглибоко або зовсім не промерзає, на відміну від відкритого ґрунту. З іншого боку - погано, тому що навесні сухий ґрунт довго прогрівається. а висаджувати розсаду у холодну землю, значить погубити всі свої старання і майбутній урожай.Саме тому так важливо заздалегідь навесні призвести ґрунт "у почуття".

Для швидкого прогрівання землі в теплиці нам допоможе сонце і прості дії – перекопайте всю землю, щоб вона змогла швидше отримувати тепле повітря, після цього необхідно зробити траншеї, на глибину багнета (це збільшить контакт землі з теплим повітрям). Потім полийте землю теплою водою, цим ви запустите дію грунтових організмів, земля прогріється швидко і буде придатна під посадку.
 

Пам " ятайте, що правильна підготовка теплиці - застава великих урожаїв. Здорова розсада, а за нею й рослини - прямий наслідок турботи про родючість ґрунту і профілактики небезпечних захворювань. І погана погода або пізні заморозки - не перешкода, якщо ви правильно підготували теплицю або парник.

Вам також може бути цікаво:
Плівка теплична та її види. Яку ж обрати для накритя
Відомі предки сучасних теплиць
 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner