Стільниковий полікарбонат. Рекомендації з використання.
Полікарбонат стільниковий. РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗБЕРІГАННЯ, МОНТАЖУ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ.
Зберігання
Стільниковий полікарбонат слід зберігати горизонтально на плоскій поверхні або дерев'яна дерев'яних брусах шириною не менше 100мм, розміщених на відстані не більше 1 м, бажано всередині приміщень.
При зберіганні зовні листи накрити непрозорим матеріалом для захисту від прямого впливу сонячних променів, щоб уникнути виникнення «ефекту лінзи», а також для захисту від вітру, дощу.
Забороняється складати полікарбонатні листи на розігріті поверхні (асфальт, підлогу тощо).
Механічна обробка
Різання. Полікарбонат можна різати ручними і стаціонарними дисковими пилами з використанням фрез, рекомендованих для різання пластику. Слід видаляти пил і стружку, що потрапили у відкриті стільники, за допомогою пилососа або компресора.
При необхідності зменшити ширину листів ріжте як можна ближче до останнього ребра жорсткості, щоб забезпечити оптимальне закріплення полікарбонатного листа.
Листи товщиною до 10мм легко різати гострим ножем.
Відкриті кінці плити слід відразу заклеїти плівкою, щоб запобігти потраплянню всередину пилу і комах, а також вологи.
Свердління. Полікарбонат можна свердлити стандартними спіральними свердлами. Під час свердління плита повинна щільно прилягати до робочої поверхні. Відчини повинні розташовуватися на відстані не менше 40мм від краю аркуша.
Діаметр отворів для кріпильних елементів повинен бути більше діаметра кріпильного елементу на 6мм.
Монтаж стільникових плит проводитися в останню чергу. Конструкція до того моменту повинна бути повністю підготовлена.
!!!ВАЖЛИВО: Завжди встановлюйте листи стороною з УФ-кулею захисту назовні / вгору. Відповідне позначення нанесене на захисну плівку.
Забороняється ходити безпосередньо по плитах. У випадках необхідності слід застосовувати дошки шириною не менше 50см, заздалегідь розміщених на робочій поверхні.
Неприпустиме використання в конструкції листів з відкритими торцями. Відкриті торці необхідно заклеювати спеціальною стрічкою (суцільною - у верхній частині конструкції і перфорованою - в нижній частині конструкції) та закривати торцевим профілем (алюмінієвим або полікарбонатним)
Стільникові листи добре піддаються згинанню у холодному стані, при цьому необхідно дотримуватися мінімального радіусу вигину аркуша, який визначається в залежності від товщини листа:
R = 150 x товщина листа (для двостінних листів)
R = 180 x товщина листа (для тристінною листів)
Скління прольотів більших, ніж ширина аркуша, здійснюється за допомогою Н-подібних полікарбонатних профілів або алюмінієвих профілів і відповідних ущільнювачів і тільки по довжині аркуша.
Допустимі відстані між опорами конструкцій залежать від товщини плити, навантаження на неї і способу монтажу. При виборі відстані між плитами слід користуватися таблицями та інструкціями, розробленими фахівцями фірми-виробника.
Плити встановлюють таким чином, щоб ребра жорсткості йшли вертикально в напрямку схилу даху. Вільний звисаючий кінець плити на даху повинен бути максимум 50-60мм, що забезпечує правильну стік води.
У місцях установки полікарбонату, де передбачаються великі вітрові і снігові навантаження, необхідно застосовувати грибоподібні кріплення з поліаміду на додаток до існуючих профільних систем кріплення, при цьому не слід сильно затискати гвинти.
Обов'язково при монтажі слід враховувати коефіцієнт лінійного термічного розширення, тому необхідно передбачати зазори для вільного розширення листа, як у поздовжньому, так і в поперечному напрямку, щоб уникнути вигинання плит і виникнення внутрішніх напруг.
Не рекомендується монтувати плити, пошкоджені в процесі транспортування або обробки. Безпосередньо перед монтажем слід видалити захисну плівку на обох сторонах плит на відстані 50см від краю. Повністю видалити плівку рекомендується після монтажу.
Чищення
Полікарбонат стільниковий можна мити м'якою губкою і теплою водою з використанням легких розчінів міла. Для видалення свіжих плям фарби, мастила можна використовувати ізопропіловий спирт, етиловий спирт та бензин. Не можна використовувати ацетон, абразиви, соду і жорсткі матеріали (щітки та гострі предмети). Незначні подряпини можна видалити або зробити менш помітними за допомогою полірування гарячим повітрям.
Увага!
Необхідно суворо дотримуватися інструкцій щодо монтажу полікарбонату описаних вище.
Необхідно пам " ятати, що куля УФ-захисту нанесено з одного боку.
Не допускати контакт захисного УФ-кулі з розчинниками на основі ізопропілу.
Не допускати контакту полікарбонатних плит з кислотами.
- Теплиця – це не просто споруда для вирощування рослин, це своєрідний мікроклімат, де кожен параметр може впливати на розвиток культур. Один з найважливіших аспектів, який необхідно враховувати – це провітрювання.Важливість провітрювання в теплиці: Здорове зростання рослин у комфортних умовах
- Вирощування рослин в теплицях є однією з найефективніших та найбільш популярних методів для забезпечення здорової їжі та високого врожаю в умовах, коли навколишнє середовище може бути непередбачувимим. Теплиці дозволяють керувати мікросередовищем для рослин, захищаючи їх від погодних умов та створюючи оптимальні умови для росту. Два з найбільш популярних типів теплиць - арочні та теплиці Мітлайдера - відрізняються формою та конструкцією, і мають свої переваги та недоліки.Теплиці: арочні та метлайдери - два різні шляхи до високого врожаю