Як найкраще розмістити теплицю на ділянці?
Правильне розташування теплиці на дачній ділянці збільшує врожайність і продовжує термін її служби. Щоб вибрати найкраще місце для теплиці, потрібно знати кілька основних принципів. І не важливо, про який саме теплиці або парнику йде мова - правила для всіх садових теплиць однакові. Важливо забезпечити достатню освітленість і захист конструкції.
1. Відстань від дерев і будівель
Теплицю потрібно встановлювати на рівній ділянці вільній від дерев і господарських будівель. На теплицю не повинна лягати тінь, що відкидається сусідніми об'єктами. У цьому випадку рослини отримають максимум сонячного світла і тепла.
Достатня віддаленість парника від дерев і будівель також гарантує захист покриття теплиці від випадкових пошкоджень снігом, падаючими гілками і плодами. Особливо це стосується плодових дерев, від яких можуть постраждати теплиці зі скла. Падаючі яблука і груші здатні розбити або пустити тріщину в покрівельному склі. Заміна скла не вимагає багато часу і сил, але така ситуація небажана.
Не забувайте, що дерева, які сьогодні не становлять загрози для вашого парника і не відкидають на нього тінь, через п'ять років можуть накрити своєю кроною помітну частину теплиці.
Не можна встановлювати теплицю між двома будівлями. У таких проходах зазвичай з'єднання є протяги (ефект аеродинамічної труби). Це негативно позначається на рослинах.
Вільний простір навколо теплиці важливо ще й з точки зору щоденного комфорту. При такому розташуванні теплиці вам буде комфортно обслуговувати рослини в ній і виконувати звичайні садові дії - косити траву навколо теплиці, провозити тачку і т. д.
Часто початківці садівники вирішують, що найоптимальнішим місцем буде віддалений кут, де теплиця не буде нікому заважати. Але це в корені невірно: будуючи її на відшибі, ви позбавляєте себе можливості зручного та швидкого доступу. Треба пам’ятати про проведення комунікацій, водопроводу та іншого, збільшення відстані при цьому сильно позначається на вартості.
2. Розташування теплиці по сторонах світу
Щоб сонце якомога довше і ефективніше висвітлювало вашу теплицю, треба встановити її довгу сторону у напрямку із заходу на схід. Таке розташування теплиці по сторонах світу найбільш оптимально. Рослини отримуватимуть сонячну енергію протягом всього дня. В іншому випадку, Тінь від торцевої (рівної) сторони буде падати всередину теплиці на рослини, цим самим перешкоджаючи їхньому освітленню
Якщо на вашій дачі немає ділянки, яка ідеально підходить для установки теплиці, то перевагу слід віддати місця, на яке сонце світить в першій половині дня. Нічне повітря завжди прохолодний. І чим раніше сонячні промені його прогріють, тим буде краще рослинам в теплиці. При такому режимі обігріву тепло всередині теплиці збережеться до вечора.
3. Поправка на клімат
При виборі кращого місця для установки теплиці важливо враховувати ще й ваш клімат. Якщо ви живете в жаркому регіоні і полуденне сонце обпалює все навколо, то краще, щоб другу половину дня ваша теплиця перебувала в тіні. Це захистить рослини від опіків і перегріву.
Знаючи ці нехитрі правила, ви зможете правильно поставити теплицю на ділянці і отримаєте справді багатий врожай
Вам також буде цікаво:
Як підготувати теплицю до весни?
Стабілізована плівка. Переваги тришарової тепличної плівки
- Теплиця – це не просто споруда для вирощування рослин, це своєрідний мікроклімат, де кожен параметр може впливати на розвиток культур. Один з найважливіших аспектів, який необхідно враховувати – це провітрювання.Важливість провітрювання в теплиці: Здорове зростання рослин у комфортних умовах
- Вирощування рослин в теплицях є однією з найефективніших та найбільш популярних методів для забезпечення здорової їжі та високого врожаю в умовах, коли навколишнє середовище може бути непередбачувимим. Теплиці дозволяють керувати мікросередовищем для рослин, захищаючи їх від погодних умов та створюючи оптимальні умови для росту. Два з найбільш популярних типів теплиць - арочні та теплиці Мітлайдера - відрізняються формою та конструкцією, і мають свої переваги та недоліки.Теплиці: арочні та метлайдери - два різні шляхи до високого врожаю