Історія створення полікарбонату
Історія відкриття полікарбонату бере свій початок у ХІХ столітті ...
Альфред Айнхорн
Вперше реакції отримання полікарбонату описавши німецький хімік, винахідник новокаїну, Альфред Айнхорн в 1898 році. У тієї годину він працював у Мюнхенському університеті у знаменитого Адольфа фон Байера і займався пошуком ефективного знеболюючого засобу. Експериментуючи з ефірами, він провів реакції фосгену з трьома ізомерними діоксібензолами і в осаді отримав поліефір вугільної кислоти - прозору речовину, термостійку і нерозчинну.
Нова сполука не здавалося в тієї годину перспективною, більше вона розглядалася як домішка, забруднення, від якого слід позбутися. У наступні роки різні вчені отримували полікарбонат незалежно один від одного як побічні продукти реакцій, але цілеспрямовано шукати спосібі його синтезу почали багато пізніше, вже потім, коли розпізнали унікальні властивості термопластів.
Герман Шнелл
У 1953 році співробітник німецької компанії Bayer, Герман Шнелл, отримав полікарбонат практично з першої спроби. Полімеризовані карбонати виявилися сполукою, механічні властивості якої не мають аналогів серед відомих на цей день термопластів. У тій же рік полікарбонат був запатентований під маркою «Макролон». Як це часто трапляється з високотехнологічними відкриттями, Шнелл не був єдиним, хто отримав полікарбонат.
Деніел Фокс
У тому ж 1953-му році, всього на тиждень пізніше, цей матеріал синтезував співробітник американської компанії General Electric, Деніель Фокс. І двом гігантам світової індустрії довелося сісти за стіл переговорів, щоб домовитися, хто ж отримає право називатися першовідкривачем полікарбонату. Ситуацію вдалося вирішити, і в 1955 році General Electric запатентувала матеріал під маркою «лексан». Минуло ще кілька років, перш ніж у 1958 році Bayer, а в 1960 році General Electric отримали технічно придатний полікарбонат і приступили до його промисловому виробництву.
- Навіс — це не лише захист від негоди, а й важливий елемент дизайну дому. Правильно підібраний навіс прикрасить екстер'єр, забезпечить захист дверей і вікон від дощу та снігу. У цій статті ми розповімо, як вибрати ідеальний козирок: які матеріали краще використовувати, як правильно підібрати розміри та форму, а також які додаткові функції можуть зробити конструкцію більш практичною. Дізнайтеся, на що звернути увагу при виборі навісу для вашого дому.Дашки: як правильно вибрати навіс. поради та рекомендації
- Теплиця – це не просто споруда для вирощування рослин, це своєрідний мікроклімат, де кожен параметр може впливати на розвиток культур. Один з найважливіших аспектів, який необхідно враховувати – це провітрювання.Важливість провітрювання в теплиці: Здорове зростання рослин у комфортних умовах