Тепла грядка - найкращий спосіб отримати здорову розсаду
Коріння рослин повинні бути в теплі, інакше їх чекає швидка загибель.
Для чого потрібен підігрів грунту в теплиці?
Ефективність повітряного обігріву є недостатньою, бо там обігріваються лише надземна частина рослин. Саджанці не можуть розвиватись повноцінно, бо коріння слабне та хворіє в холодному грунті.. Вирішити цю проблему може обігрів грунту в теплиці теплими підлогами. Існують схеми електричного і водяного підведення тепла, які вибирають, виходячи з доступності того чи іншого джерела енергії та можливими способами терморегулювання, які дозволяють отримати більш ранній і високий урожай.
Тепла грядка - це:
🌿 Ви отримаєте якісну розсаду чи рослину раніше
🌿тепло стимулює молоді пагони для швидкого розвитку, зміцнює імунітет;
🌿 навіть пр різких похолоданнях коріння залишається в теплі
🌿коренева система постійно знаходиться в теплі, тому ви можете збирати врожай до настання холодів.
Домогтися прискореного росту саджанців і раннього дозрівання овочів і зелені можна утепленням грунту, зробивши тепла підлогу в теплиці своїми руками. Таке опалення використовують як спільно із загальним обігрівом, так і самостійно.
Теплі грядки можуть бути облаштовані у землі - тобто нагрівальний куля є закопаний у землю під шаром грунту, або над землею - встановлюються ящики, в яких утеплюється дно.
Є кілька видів облаштування теплої грядки:
✔органічний - використовують відходи органіки, тирсу. дерево
✔ електричний - кабель встановлюється, чи інфрачервоні плівкові нагрівальні елементи
✔водяний - під грунтом встановлюютьсятруби, які обігрівають теплицю й грунт
Підігрів грунту електричним нагрівальним кабелем або плівковою теплою підлогою має ряд переваг:
- невисокі затрати на придбання устаткування - Для монтажу не потрібно купувати котел, проводити зварювальні роботи, перейматись рівномірним розприділенням тепла
- легкий контроль температури в будь-якому місці грунту. Термодатчики встановлюються як в грунт так і на нагрівальні елементи, що дозволяє забезпечити різну температуру в різних місцях теплиці. Це особливо актуально, якщо в одній теплиці є різновікові рослини або різні види рослин.
- затрати на подальше обслуговування як матеріальні так і часові майже відсутні.
- швидкий прогрів грунту.
Недоліки спричинені в основному невеликою товщиною нагрівальних елементів.
- Недоліком укладання плівкової теплої підлоги є те, що її можна легко пошкодити садовим інструментом, тому потрібно захистити шар армованою плівкою.
- Можливість ураження електричним струмом при недотриманні правил монтажу.
Сьогодні розглянемо як правильно зробити підігрів грунту плівковою теплою підлогою
На малюнку Ви бачите порівняння. як росте розсада з підігрівом і без.
Давно відомо. що інфрачервоне випромінення має позитивний вплив як на здоровя людини так і на розвиток рослин
Надзвичайно важиве значення в підігріві грунту має тепловідбивна підкладка. Саме завдяки їй все тепло. що утоврюється йде вгору , а не віддається вниз.
ЯК же встановити теплу підлогу в теплиці??
Давайте розберемо основні моменти монтажу.
Теплу підлогу зробити у теплиці досить просто, якщо не брати до уваги необхідність початкового вилучення ґрунту
- Потрібно забрати весь грунт глибиною 50 см по всі площі теплиці або в траншеях, де буде плівка..
- Вирівняти поверхню
- Поставити гідроізолюючий матеріал Підійде звичайна щільна ПЕТ-плівка, головне, щоб матеріал не вбирав вологу
- Щоб запобігти термовтратам - на дно покласти тепловідбиваючу поверхню. Перевага краще віддати плитам з пазовими замками, які легко кріпляться один до одного без клею і забезпечують герметичність з'єднання єднання.
- Зверху на утеплювач, вистелити плівкову теплу підлогу
- 6. Плівку зверху накрити поліетиленовою плівкою для запобігання потрапляння вологи від поливу, і все це засипати 10-сантиметровим шаром вологого піску. Якщол пісок сухий - його потрібно втрамбувати.
- 7. Перед засипанням землею потрібно провести й зробити розподіл зон, та підключити відповудну кілкьість терморегуляторів, один чи більше
- 8. Останнім шаром є родючий грунт, який потрібно укласти кулею в 30-35 див.
Важливо не нагрівати землю, а забезпечити температурний режим, який прискорить зростання і збільшить врожайність саджанців.
На теплих грядках можна вирощувати всі види овочів, а також використовувати теплу підлогу плівковими модулями під ящики з розсадою
- Навіс — це не лише захист від негоди, а й важливий елемент дизайну дому. Правильно підібраний навіс прикрасить екстер'єр, забезпечить захист дверей і вікон від дощу та снігу. У цій статті ми розповімо, як вибрати ідеальний козирок: які матеріали краще використовувати, як правильно підібрати розміри та форму, а також які додаткові функції можуть зробити конструкцію більш практичною. Дізнайтеся, на що звернути увагу при виборі навісу для вашого дому.Дашки: як правильно вибрати навіс. поради та рекомендації
- Теплиця – це не просто споруда для вирощування рослин, це своєрідний мікроклімат, де кожен параметр може впливати на розвиток культур. Один з найважливіших аспектів, який необхідно враховувати – це провітрювання.Важливість провітрювання в теплиці: Здорове зростання рослин у комфортних умовах