8 фактів про полікарбонат та теплиці під полікарбонат. Де правда, а де міф?

Сьогодні спробуємо розібратись, які найпоширеніші факти про полікарбонат правда, а що взагалі й не варто уваги ?
Факт 1. Тепличний полікарбонат призначений спеціально для теплиць й краще від стандартного.
Неправда. Це всього лише маркетинговий хід. Це сильно облегшений варіант полікарбонату, для того, щоб здешевити вартість накриття теплиці. Полікарбонат 4мм високої якості має вагу 0.8 кг/м. кв., тепличний - 0.5-0.65 кг/м. кв. , що зменшує експлуатаційні характеристики.
Навпаки, тепличний полікарбонат прослужити 4-6 років на відміну від якісного повновагового матеріалу. Тому, краще накрийте якісною тепличною плівкою, що буде в кілька разів дешевше. Якщо полікарбонат - то тільки якісний.
Факт 2. Полікарбонат згинається і може ламатися під снігом, тому в холодну пору варто ставити в теплиці підпори.
Неправда. Якщо у когось теплиця і провалюється, то причина цьому – неправильно підібраний каркас, відстань між обрешетуванням. а не товщина полікарбонату. Адже полікарбонат - це покрівельний матеріал, а несучою основою є каркас. До того ж якісний полікарбонат витримує перепади температури від мінус 40 до + 60 градусів без втрати своїх первинних показників.
Факт 3. Полікарбонат - це крихкий матеріал, який дуже швидко тьмяніє, стає непрозорим, і сипеться від першого граду.
Неправда. Потьмяніє, стане непрозорим полікарбонат тільки неякісних виробників, де немає захисту від ультрафіолету, а також тієї полікарбонат, який виготовлений з вторинної сировини. Справжній полікарбонат виготовляється з гранули SABIK або BAYER, й має високий рівень захисту від ультрафіолету , не менше 30 наномікрон. Тому обов'язково запитуйте кількість нанесеного захисту та гранулу. з якої виготовлений полікарбонат.
Стосовно граду, то полікарбонат не сипеться від граду, а від сонця, що знову ж таки. зумовлено кількістю нанесеного захисту від ультрафіолету.
Факт 4. Полікарбонат швидко псується, а всередині сот покривається пліснявою і грибками.
Правда, якщо зроблений неякісний монтаж полікарбонату. Якісний монтаж передбачає ОБОВЯЗКОВЕ викорисатння спеціальних стрічок які захищають соті від потрапляння в них вологи та бруду. Просто, хоча б раз в рік, мийте полікарбонат мильною водою, і все буде добре.
Факт 5. Чим більша товщина полікарбонату, тім краще
Неправда. Чим вищий захист від ультрафіолету тім краще, Якщо полікарбонат товщиною 8-10мм виготовлений з неякісної сировини, й на ньому немає захисту від ультрафіолету, він посипеться через 2-3 роки. Краще зверни тонший полікарбонат 4-6мм з якісної сировини, ніж товстий без захисту.
А від якщо Ви хочете вирощувати овочі взимку, то, звісно краще, зверни товстіший полікарбонат, адже це значно зменшіть тепловтрати
Факт 6. Влітку рослини можуть «згоріти» через спечу в полікарбонатній теплиці.
Неправда! Якщо не правильно обладнати систему вентиляції, то рослини «згорять» і в теплиці зі скла чи поліетиленової плівки. Важливо, щоб теплиця провітрювалась, а у великих теплицях ще й було встановлено додатково систему вентиляції.
Факт 7. При нагріванні полікарбонат має неприємний запах.
Ні! Полікарбонат не виділяє ніякого запаху та має широкий спектр робочих температур. Недарма його застосовують у медицині та харчовій промисловості, тому що він абсолютно безпечний для живих істот та немає важких металів. До того ж, його відносять до важкозаймистих речовин
Факт 8. Рожевий полікарбонат здатен перетворювати один спектр Сонця в інший і відтак стимулювати фотосинтез
Полікарбонат, який перетворює один спектр в інший, то як графін, який перетворює воду на вино))
На ринку покриття для теплиць справді є приклади полікарбонату та плівки, які ніби здатні "поліпшувати" сонячне світло та збільшувати врожайність в теплицях.
Якщо заглянути в корінь питання, то врожайність збільшується при посиленні червоного та синього спектру з частотами хвилі 660 та 470 нм відповідно.Проте цієї частоти в сонячному світлі достатня для хорошого врожаю. А влітку навіть забагато. Причина сезонного зниження врожаю в скороченні світлового дня. Але жоден полікарбонат не може його подовжити. Як і перетворити жовтий чи зелений сонячний спектр в червоний чи синій. Хоча, маркетологи це так подають і прагнуть реальних результатів - люди вірять)
Корисна інформація - поділіться з іншими
А які у вас ще є питання стосовно полікарбонату Пишіть нам й ми підтвердимо або розвіємо Ваші сумніви
!
- Полікарбонат – це популярний матеріал для теплиць, навісів, козирків, перегородок та інших конструкцій. Однак, щоб він слугував довго і ефективно, важливо правильно вибрати листи за основними параметрами: товщиною, структурою та виробником. Розглянемо, що саме впливає на якість і довговічність полікарбонату.Як вибрати полікарбонат: товщина, структура, виробник – що впливає на якість та довговічність
- Навіс — це не лише захист від негоди, а й важливий елемент дизайну дому. Правильно підібраний навіс прикрасить екстер'єр, забезпечить захист дверей і вікон від дощу та снігу. У цій статті ми розповімо, як вибрати ідеальний козирок: які матеріали краще використовувати, як правильно підібрати розміри та форму, а також які додаткові функції можуть зробити конструкцію більш практичною. Дізнайтеся, на що звернути увагу при виборі навісу для вашого дому.Дашки: як правильно вибрати навіс. поради та рекомендації