Підготуйте теплицю до зими!
ПІДГОТОВКА ТЕПЛИЦІ ДО ЗИМИ.
Цьогорічна осінь довго радувала своїм теплом, тому у теплиці дозріли та ще й досі дозрівають пізні сорти помідорів. І в тієї ж годину багато тепличників вже розпочали або й завершили активну підготовку до зими.
Правильна консервація теплиці на зиму — запорука її довгої служби та добрих врожаїв .
Для початку потрібно зрозуміти, що обслуговувати теплицю вам належить кожен рік, причому не важливо, яка саме у вас модель. І дерев'яна яні, покриті плівкою, і полікарбонатні, і опалювальні теплиці чекають від вас схожих робіт, пропускати які не варто
Перш ніж приступати до сезонних робіт з очищення теплиці, видаліть з неї всі рослинні залишки. При низьких температурах рослини все одно не дадуть нових квітів та зав'язків, а вісь заважати вам будуть. Крім того, відремонтуйте все, що збиралися, вийміть опори, кущотримачі та доріжки або обмежувачі грядок
Зніміть плівку з теплиці, якщо це каркас з М-профілю чи пластикових труб для запобігання деформації каркасу під час значних снігових навантажень. Це наші Моделі теплиць Південна та Помічниця.
Вимкніть електрику та зніміть датчики
Якщо у вашу теплицю проведено світло або електрична система обігріву, в ній встановлені датчики температури та вологості, то на зиму все необхідно знеструмити. Перепади температури та вогкість міжсезоння здатні зіпсувати недешеву техніку, тому всі датчики потрібно зняти та прибрати у жінці опалювальне приміщення.
Промийте і просушіть поливну систему
Замерзаючи, вода може розірвати труби та з'єднання єднання, а отже, систему поливу, якщо у вас така є, на зиму необхідно просушити. Однак перед тим як приступати до продування труб, потрібно почистити їх і знезаразите. Зробити це можна за допомогою розчину ортофосфорної кислоти. Заповніть систему і залиште на 2-3 години, а потім промийте сильним струменем чистої води і просушіть.
Якщо в теплиці в літній час стояти бочки з водою, спустошить їх і продезінфікуйте аналогічним засобом, а на зиму залиште порожніми. Краплинні стрічки з систем крапельного поливу також бажано зняти та прибрати.
Потрібно замінити або знезаразити ґрунт
Ґрунт у теплиці активно експлуатується, накопичуючи в собі залишки фунгіцидів, інсектицидів, добрив і солей. Через це за кілька років він стає непридатним для вирощування рослин і перетворюється на розсадник хвороб і шкідників. Кращим рішенням буде зміна ґрунту кожні 2-3 роки. Знімати необхідно шар товщиною 25-30 см (на штик лопати), причому перед цим потрібно прибрати мульчу, якщо така була.
Якщо замінити тепличний ґрунт неможливо, доведеться його реанімувати. Для початку дезінфікуйте ґрунт біопрепаратами, які, крім придушення мікроорганізмів, оздоровлюють ґрунт. Їх вносять у землю за два тижню до осінніх заморозків на глибину 5-10 див. Навесні обробку можна повторити. Потім на кожний кв. м внесіть 40-50 кг компосту або перепрілого гною і проведіть глибоке дворівневе перекопування. Потім пролийте ґрунт препаратами, що прискорюють розкладання і гуміфікацію рослинних залишків.
Для тих, хто не боїться докласти додаткові зусилля, хорошим варіантом стане спорудження у теплиці теплих компостних гряд. Для цього у викопані траншеї вносять шар свіжого гною товщиною 15-25 см, зверху шар рослинних залишків товщиною 25-30 см, а в кінці засипають 20 см ґрунту або готового компосту. За осінь і початок весни вміст траншей почне розкладатися, і навесні ви отримаєте готову тепла гряду з родючим ґрунтом.
Внесіть добрива
Вносити в ґрунт восени варто не тільки органіку, але і комплексні мінеральні добрива. Якщо ваша теплиця круглий рік залишається вкритою і не піддається впливу дощу і снігу, можна внести калійні та фосфорні добрива вже у вересні-жовтні. Вони поступово розчиняться у вологому ґрунті, але не вимиються з нього і навесні будуть доступні для рослин. У середньому вносять 40-60 г суперфосфату і 25-30 г калійної солі або сірчанокислого калію на 1 кв. м ґрунту.
Промийте і продезінфікуйте каркас і стіни
Щоб позбутися від грибків, бактерій і зимуючих шкідників, стіни теплиці потрібно ретельно промити мильним розчином, причому як зсередини, так і зовні. У розчин варто додати мідний або залізний купорос, щоб він став ще більш дієвим.
Підготовка теплиці до зими може зайняти у вас цілі вихідні, однак відмовлятися від неї не можна. До того ж всі роботи припадають на осінній період після збирання врожаю, коли справ на ділянці стає все менше.
Повірте, цей час не буде витрачено даремно, і навесні ви зможете з чистою совістю висаджувати зелень і розсаду у чисту і безпечну теплицю.
Корисна інформація? Поділіться з іншими. А Ви вже підготували теплицю до зими? Пишіть в коментарях,що саме робите?
- Теплиця – це не просто споруда для вирощування рослин, це своєрідний мікроклімат, де кожен параметр може впливати на розвиток культур. Один з найважливіших аспектів, який необхідно враховувати – це провітрювання.Важливість провітрювання в теплиці: Здорове зростання рослин у комфортних умовах
- Вирощування рослин в теплицях є однією з найефективніших та найбільш популярних методів для забезпечення здорової їжі та високого врожаю в умовах, коли навколишнє середовище може бути непередбачувимим. Теплиці дозволяють керувати мікросередовищем для рослин, захищаючи їх від погодних умов та створюючи оптимальні умови для росту. Два з найбільш популярних типів теплиць - арочні та теплиці Мітлайдера - відрізняються формою та конструкцією, і мають свої переваги та недоліки.Теплиці: арочні та метлайдери - два різні шляхи до високого врожаю