Топ 7 найпоширеніших питань про плівку тепличну!
Топ 6 найпоширеніших питань про плівку тепличну!
🌿1. Чим товстіша плівка - тим довше вона служить? Ні, Чим більше УФ-стабілізаторів входить до складу плівки, тим довше термін її експлуатації. Ультрафіолетові стабілізатори (УФ) додають для того щоб захистити плівку від впливу зайвих сонячних променів і зменшити деградацію плівки. Якщо плівка 180-200мкн без захисту - то вона прослужить 5-7місяців, в той же час, плівка 100мкн із захистом від Уф може відслужити повних 2 роки.
🌷2. Чому плівки для теплиць бувають різного кольору?Це, в першу чергу, зроблено для зручності споживача, який за кольором може відрізнити на скільки сезонів розрахована плівка. Тож обираючи плівку в магазині споживач за кольором легко визначить, що жовта плівка гарантовано прослужить 2 сезони, тобто 12 місяців. зелена – 4 сезони, рожева – 6 сезонів, а блакитна – 10 сезонів, тобто 5 років.
❗❗Зверніть увагу , що плівка шириною 6 м жовтого кольору може мати стабілізацію на 2 або 4 сезони. (про це вказано на рулоні). Це саме стосується плівки 150 мкн - вона буває жовтого кольору (4сезони) й рожевого кольору - 6 сезонів
💦3. Чи впливає на прозорість колір та товщина плівки?
Тепличні плівки мають максимальну пропускну здатність світла (не менше 90-95%). Незалежно від кольору плівки, енергія сонця однаково передається через покриття теплиці до рослини, де вона рухає фотосинтетичним процесом.
☀4. Під плівкою в теплиці темно - під звичайною плівкою буває такий ефект. Спеціальні добавки, що розсіюють світло, спричиняють розсіювання прямого світла та запобігають тіньовому ефекту. Дифузія світла зменшує тіні, забезпечує більш рівномірний розподіл світла в теплиці, завдяки чому воно досягає навіть нижніх частин рослини, запобігає вигорання та має помірний охолоджуючий ефект.
🌱5. Чи пропускає теплична плівка ультрафіолет?
Так, теплична плівка пропускає деякий спектр енергії ультрафіолетового світла, необхідний для зростання рослин і бджолам для навігації.
🔥6.Чи не пошкоджується теплична плівка при зіткненні з гарячим металевим каркасом теплиці влітку? Каркас теплиці влітку може нагріватися до температури 60˚С, чи потрібна додаткова технічна прокладка між плівкою і каркасом? Температура плавлення поліетилену перевищує 100˚С, тож при контакті з розігрітим до 60˚С каркасом теплиці плівка не поплавиться. І в той же час варто звернути увагу на можливі гострі кути каркасу. Саме при наявності гострих кутів варто ставити прокладку між плівкою та каркасом
7. Що таке багатошарова плівка, чи можна побачити ці шари? В чому різниця між багатошаровою та одношаровою тепличною плівкою?
Теплична плівка може бути одношаровою чи багатошаровою. Багатошарові тепличні плівки зазвичай використовують для великих професійних теплиць. Більшість сучасних поліетиленових плівок для теплиць виготовляють методом со-екструзії декількох шарів з різними полімерами та добавками. Тобто під час виробництва у кожен шар плівки можна додати окремі компоненти, які нададуть плівці тих, чи інших властивостей. В результаті кожен шар надає плівці окремі характеристики та підвищує її ефективність за рахунок вдалої синергії з іншими шарами.
Таким чином, багатошарова плівка для теплиць зазвичай більш міцна при меншій товщині і відповідно вазі, ніж одношарова. Звичайному споживачеві побачити ці шари в готовому виробі неможливо.
Корисна інформація? Поділіться з іншими! А які ще у вас є питання - задавайте нам й ми з радістю дамо вам розгорнуту відповідь!!
- Теплиця – це не просто споруда для вирощування рослин, це своєрідний мікроклімат, де кожен параметр може впливати на розвиток культур. Один з найважливіших аспектів, який необхідно враховувати – це провітрювання.Важливість провітрювання в теплиці: Здорове зростання рослин у комфортних умовах
- Вирощування рослин в теплицях є однією з найефективніших та найбільш популярних методів для забезпечення здорової їжі та високого врожаю в умовах, коли навколишнє середовище може бути непередбачувимим. Теплиці дозволяють керувати мікросередовищем для рослин, захищаючи їх від погодних умов та створюючи оптимальні умови для росту. Два з найбільш популярних типів теплиць - арочні та теплиці Мітлайдера - відрізняються формою та конструкцією, і мають свої переваги та недоліки.Теплиці: арочні та метлайдери - два різні шляхи до високого врожаю