Як обрати полікарбонат?
Все популярнішим серед будівельників та господарників стає полікарбонат. У чому ж його переваги, для прикладу, над склом? На відміну від скла, полікарбонат витримує значні навантаження. При цьому він не розтріскується і не деформується. Маючи синтетичне походження, не вімагає вкрай дбайливого ставлення під час транспортування, доставки чи безпосередньо монтажу. Легкий у кроїнні і простий в обробці. Має широкий діапазон робочої температури від -40 °С ДО +120°С, теплоізоляційні властивості, вогнебезпечний і довговічний.
Через високу гнучкість полікарбонату можна втілити найкреативніші дизайнерські задуму.
Переваг над склом вдосталь.
Хвилинка-цікавинка. Полікарбонат – це складна органічна хімічна сполука. У натуральному вигляді полікарбонат являє собою безколірні гранули. Матеріал отримують у результаті поліконденсації двох хімічних компонентів: хлорангідрит дефінілопропану і вугільної кислоти. Утворюється у язка пластична маса, з якої формується монолітний або стільниковий полікарбонат. Він прозорий і має високу термостійкість та в'їхав в'язкість. Випускають його у вигляді панелей і листів різного кольору.
Листовий полікарбонат ділять на 2 підвиди:
· Монолітний
· Стільниковий
То чим вони різняться?
МОНОЛІТНІ полімерні листи відрізняються:
Світлопроникними якостями. 1. Пропускають до 90% світлового потоку. Майже не проводять світло.
Рельєфом.2. Можуть бути плоскими і хвилястими.
За кольором.3. На сайті https://plastimet.in.ua/ua/ є широка палітра кольорів
Початковим матеріалом для виробництва монолітного термопластичного полімеру є гранули. Ці гранули завантажуються в екструдер, де їх перемішують і розплавляють. Далі ця розм'якшена маса продавлюється через фільєру екструдера, після чого виходить лист полімеру.
Порада експерта: навіть знавці не можуть визначити склад полікарбонату без лабораторного аналізу. Тому середньостатистичному покупцеві рекомендуємо купляти у перевірених виробників чи продавців.
До позитивних якостей монолітного полікарбонату відносять ті, що він зовсім не вбирає вологу. Через що матеріал не гниє і не створює умов для розмноження грибків. Також полікарбонат у 200 разів міцніший за скло (при товщині листа від 8 мм куля з пістолета Макарова застрягає в ньому).
Монолітний полікарбонат не боїться низьких чи високих температур. Чудово працює в широкому температурному діапазоні. Увага! Як і всі полімери, монолітний полікарбонат МАЄ ЗДАТНІСТЬ ДО ЛІНІЙНОГО РОЗШИРЕННЯ У СПЕКОТНУ ПОГОДУ, що необхідно врахувати при проектуванні і проведенні монтажних робіт.
СОТОВИЙ (на зрізі нагадує соту) або СТІЛЬНИКОВИЙ полікарбонат розрізняють:
· За загальною товщиною панелі. Варто зауважити: чим товстіший лист – тим важче він гнеться і менше підходить для формування округлих площин
· За кольором і світлопроникністю. На відміну від монолітного полікарбонату, стільниковий може проводити не більше 82% світлових променів.
· За кількістю шарів і форм сот. У стільникової панелі може бути від 1 до 7 шарів.
Від монолітного, виробництво стільникового полікарбонату відрізняється тільки формою фільєри. При продавлюванні через неї створюється багатошаровий матеріал з довгими поздовжніми каналами малого перетину. У сформованих каналах знаходиться повітря, через що істотно зменшується вага виробу та збільшуються ізоляційні якості: тепло - та звукоізоляція
Стільниковий полікарбонат відрізняється від монолітного ребрами-перемичками, які утворюють канали. Їх можна віднести як до переваг, так і до недоліків. Незважаючи на неспроможність самого полікарбонату вбирати воду, вони навпаки втягають вологу з розташованих поруч ґрунтів і рослин і пропускають в себе побутові випаровування.
Порада експерта: майстрам, котрі обрали для роботи стільниковий полікарбонат слід пам’ятати, що повітряні канали повинні бути герметично закриті профілями.
Варто зазначити, що ЯКІСНИЙ полікарбонат має захист від ультрафіолету та гарантію до 15 років. Виробник стільникового полікарбонат завжди вказує яка сторона має УФ-захист. Саме вона має бути повернута до сонця.
Чим загрожує вибір дешевшого матеріалу у неперевірених продавців?
o Відсутність УФ-захисту, через що матеріал швидко жовтіє/втрачає колір.
o Сильна деформація при високій температурі.
o Короткий термін користування матеріалом (не служить декларовані терміни)
o Нерівномірний розподіл пластику по ширині листа
o Неоднорідний колір листа
Отже, у виборі полікарбонату слід враховувати: з якою метою використовуватиметься (для округлих конструкцій краще підійде монолітний полікарбонат), обрати необхідну товщину, колір і добросовісного продавця (як от компанія Plastimet)
- Теплиця – це не просто споруда для вирощування рослин, це своєрідний мікроклімат, де кожен параметр може впливати на розвиток культур. Один з найважливіших аспектів, який необхідно враховувати – це провітрювання.Важливість провітрювання в теплиці: Здорове зростання рослин у комфортних умовах
- Вирощування рослин в теплицях є однією з найефективніших та найбільш популярних методів для забезпечення здорової їжі та високого врожаю в умовах, коли навколишнє середовище може бути непередбачувимим. Теплиці дозволяють керувати мікросередовищем для рослин, захищаючи їх від погодних умов та створюючи оптимальні умови для росту. Два з найбільш популярних типів теплиць - арочні та теплиці Мітлайдера - відрізняються формою та конструкцією, і мають свої переваги та недоліки.Теплиці: арочні та метлайдери - два різні шляхи до високого врожаю