Чи потрібно закривати теплицю із полікарбонату на зиму?
Як власник теплиці, ви напевно, задумувались над таким питанням: чи потрібно закривати теплицю на зиму? Однозначну відповідь складно дати, отож розгляньмо всі нюанси цього питання.
Промерзання землі сприяє зменшенню шкідників в теплиці, але не знезаразить її. В регіонах, де взимку багато снігу та стоять морози, ґрунт в теплиці добре промерзає при відкритих дверцятах або кватирці. Проте чи буде такий же результат, якщо закрити всі дверцята та вікна? У похмуру погоду різниця між температурою в теплиці та назовні досягає лише 3-5°С. Тому можна зробити висновок, що за таких умов немає сенсу відчиняти двері.
Проте клімат та теплиці бувають різними. У герметичній теплиці, ґрунт не завжди промерзатиме. Особливо це актуально для регіонів де зима тепла та сонячна. Оскільки такі теплиці добре тримають тепло, протягом дня повітря та земля прогріватимуться. До того ж у будь-якій герметичній теплиці, через різницю температур, утворюється конденсат. Це створює умови для розмноження багатьох шкідників. Тож якщо ви є власником герметичної теплиці, то її все ж краще не зачиняти, особливо якщо взимку сонячно та немає тривалих морозів.
Однією з причин чому варто тримати теплицю закритою взимку — запобігання налипанню снігу. Якщо теплиця розташована біля будинків та прикрита від вітру, на ній залишатиметься великий шар снігу. Якщо ж полікарбонат буде теплим, сніг з’їжджатиме раніше.
Якщо ж теплиця знаходиться на відкритій місцевості сніг зазвичай здуває вітер. Таким чином за всю зиму накопичиться не більше 10 см снігу.
Коли не варто відчиняти теплицю на зиму
Що краще відчиняти: кватирки або двері
- Теплиця – це не просто споруда для вирощування рослин, це своєрідний мікроклімат, де кожен параметр може впливати на розвиток культур. Один з найважливіших аспектів, який необхідно враховувати – це провітрювання.Важливість провітрювання в теплиці: Здорове зростання рослин у комфортних умовах
- Вирощування рослин в теплицях є однією з найефективніших та найбільш популярних методів для забезпечення здорової їжі та високого врожаю в умовах, коли навколишнє середовище може бути непередбачувимим. Теплиці дозволяють керувати мікросередовищем для рослин, захищаючи їх від погодних умов та створюючи оптимальні умови для росту. Два з найбільш популярних типів теплиць - арочні та теплиці Мітлайдера - відрізняються формою та конструкцією, і мають свої переваги та недоліки.Теплиці: арочні та метлайдери - два різні шляхи до високого врожаю