Що таке полікарбонат?
Полікарбонат – хімічна сполука групи термопластів, які представляють собою складні поліефіри вугільної кислоти і двоатомних спиртів загальної формули (-ORO-CO-)n. Найбільше промислове значення мають ароматичні полікарбонати, в першу чергу, полікарбонат на основі бісфенолу А, завдяки доступності бісфенолу А, синтезованого конденсацією фенолу і ацетону.
Полікарбонат, як речовина – це твердий безбарвний полімерний пластик, який використовується у виробництві у вигляді гранул.
Полікарбонат отримують у 2 етапи:
1) Перший крок полягає в обробці бісфенолу А з гідроксидом натрію.
(HOC6H4) 2CMe2 2 NaOH > (NaOC6H4) 2CMe2 2 H2O
2) Діфеноксід (NaOC6H4) 2CMe2 реагує з фосгеном.
(NaOC6H4) 2CMe2 COCl2 > 1 / n [OC (OC6H4) 2CMe2] n 2 NaCl
Застосування полікарбонатів:
Завдяки тому, що полікарбонат міцний, легкий, оптично прозорий, пластичний, морозостійкий, є гарним діелектриком і дуже довговічний – він знайшов застосування в багатьох сферах нашої життєдіяльності, з нього виготовляють:
- Лінзи та світлотехнічні вироби.
- Компакт-диски.
- Захисні прозорі панелі (кокпіти в авіаційній промисловості, лобове скло у автомобілебудуванні тощо).
– Сотовий Листовий полікарбонат, листовий монолітний полікарбонат.
-
Армовані скловолокном полікарбонатні конструкції.
-
Вузли систем водопостачання.
-
Медичні інструменти.
- Теплиця – це не просто споруда для вирощування рослин, це своєрідний мікроклімат, де кожен параметр може впливати на розвиток культур. Один з найважливіших аспектів, який необхідно враховувати – це провітрювання.Важливість провітрювання в теплиці: Здорове зростання рослин у комфортних умовах
- Вирощування рослин в теплицях є однією з найефективніших та найбільш популярних методів для забезпечення здорової їжі та високого врожаю в умовах, коли навколишнє середовище може бути непередбачувимим. Теплиці дозволяють керувати мікросередовищем для рослин, захищаючи їх від погодних умов та створюючи оптимальні умови для росту. Два з найбільш популярних типів теплиць - арочні та теплиці Мітлайдера - відрізняються формою та конструкцією, і мають свої переваги та недоліки.Теплиці: арочні та метлайдери - два різні шляхи до високого врожаю